Sandy v New Yorku zastavila i natáčení Noemovy archy

Kultura Kultura
30. 10. 2012 19:07
Film Anna Karenina musel také posunout premiéru
Pohled na Manhattan bez elektrického proudu
Pohled na Manhattan bez elektrického proudu | Foto: Aktuálně.cz

New York - Řádění hurikánu Sandy v New Yorku má dopad i herní a filmový průmysl. O půlnoci měla vyjít očekávaná hra Assassin's Creed III, ovšem gigant Ubisoft uvedení na trh odsunul. Newyorské úřady na pondělí a úterý zakázaly natáčení několika filmů - Zimní pohádky Akivy Goldsmana či nového snímku Darrena Aronofského Noah o biblické Noemově arše. Odložena byla také premiéra historického dramatu Anna Karenina režiséra Joe Wrighta. Do českých kin dorazí 6. prosince.

"Tipuji, že ironie masivní bouře ohrožující natáčení Noema každému došla," napsala na Twitteru britská herečka Emma Watson, která ve filmu hraje hrdinovu adoptivní dceru Ilu. Aronofskyho produkční tým  zhotovil pro film dvě archy. Jedna je bezpečně uložena v brooklynském studiu, zatímco druhé hrozí nebezpečí v zálivu Oyster Bay.

Premiéra Anny Kareniny musela být odsunuta
Premiéra Anny Kareniny musela být odsunuta | Foto: Aktuálně.cz

Také televizní stanice na poslední chvíli měnily program. Neodvysílaly se například populární talk show Jimmyho Kimmela či The Colbert Report, kterou provází Stephen Colbert. David Letterman a Jimmy Fallon odvysílali své pořady bez diváků.

Odsunuto bylo i vysílání premiérových epizod několika seriálů - např. Super drbna, thriller Person of Interest nebo horor 666 Park Avenue. Do tmy se také ponořilo všech 40 divadel na Broadwayi.

Bouře Sandy měla také dopad na návštěvnost kin, kterým klesl prodej vstupenek o více než 11 procent - ve srovnání s loňskými tržbami v tutéž dobu.

Zrušilo se i několik koncertů v New Yorku a New Jersey - například show Freedom to Loeve Now, ve které měl vystupovat Rufus Wainwright, se posunula na podzim příštího roku.

Módní průmysl byl bouří také ovlivněn. Zrušeny byly charitativní události nebo módní přehlídka Prabala Gurunga.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy