Sandy v New Yorku zastavila i natáčení Noemovy archy

Kultura Kultura
30. 10. 2012 19:07
Film Anna Karenina musel také posunout premiéru
Pohled na Manhattan bez elektrického proudu
Pohled na Manhattan bez elektrického proudu | Foto: Aktuálně.cz

New York - Řádění hurikánu Sandy v New Yorku má dopad i herní a filmový průmysl. O půlnoci měla vyjít očekávaná hra Assassin's Creed III, ovšem gigant Ubisoft uvedení na trh odsunul. Newyorské úřady na pondělí a úterý zakázaly natáčení několika filmů - Zimní pohádky Akivy Goldsmana či nového snímku Darrena Aronofského Noah o biblické Noemově arše. Odložena byla také premiéra historického dramatu Anna Karenina režiséra Joe Wrighta. Do českých kin dorazí 6. prosince.

"Tipuji, že ironie masivní bouře ohrožující natáčení Noema každému došla," napsala na Twitteru britská herečka Emma Watson, která ve filmu hraje hrdinovu adoptivní dceru Ilu. Aronofskyho produkční tým  zhotovil pro film dvě archy. Jedna je bezpečně uložena v brooklynském studiu, zatímco druhé hrozí nebezpečí v zálivu Oyster Bay.

Premiéra Anny Kareniny musela být odsunuta
Premiéra Anny Kareniny musela být odsunuta | Foto: Aktuálně.cz

Také televizní stanice na poslední chvíli měnily program. Neodvysílaly se například populární talk show Jimmyho Kimmela či The Colbert Report, kterou provází Stephen Colbert. David Letterman a Jimmy Fallon odvysílali své pořady bez diváků.

Odsunuto bylo i vysílání premiérových epizod několika seriálů - např. Super drbna, thriller Person of Interest nebo horor 666 Park Avenue. Do tmy se také ponořilo všech 40 divadel na Broadwayi.

Bouře Sandy měla také dopad na návštěvnost kin, kterým klesl prodej vstupenek o více než 11 procent - ve srovnání s loňskými tržbami v tutéž dobu.

Zrušilo se i několik koncertů v New Yorku a New Jersey - například show Freedom to Loeve Now, ve které měl vystupovat Rufus Wainwright, se posunula na podzim příštího roku.

Módní průmysl byl bouří také ovlivněn. Zrušeny byly charitativní události nebo módní přehlídka Prabala Gurunga.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 2 minutami

Za korupci při ovlivňování zakázek si lékař Dbalý odpyká sedm let

Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý si za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků odpyká sedm let vězení. Ve středu o tom rozhodl pražský vrchní soud. Součástí verdiktu je peněžitý trest 10,9 milionu a povinnost nahradit nemocnici škodu 49,5 milionu korun. Lékař se z dnešního zasedání omluvil, svou vinu od počátku stíhání odmítá. Rozsudek je prvním pravomocným rozhodnutím v Dbalého korupčních kauzách. Muž čelí ještě dalším dvěma obžalobám.

Kauza se týká tří okruhů nemocničních zakázek z let 2008 až 2011, a to konkrétně poradenských a konzultačních služeb, účetních a medicínsko-právních služeb a právních služeb, jež nemocnici poskytovala advokátní kancelář Šachta & Partners (dnes MSB Legal) spojovaná s lobbistou Ivo Rittigem. Dbalý za uzavření smluv přijal podle obžaloby úplatky ve výši 12 milionů korun.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Aktivisté dostali za poškození věže elektrárny peněžité tresty až padesáti tisíc

Pět aktivistů ekologické organizace Greenpeace dostalo ve středu za poškození chladicí věže elektrárny Chvaletice peněžité tresty od 28 000 do 49 000 korun. Soud jejich jednání kvalifikoval jako přečiny poškození cizí věci a poškození a omezení provozu obecně prospěšného zařízení. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce, zmocněnec elektrárny i všichni obžalovaní si ponechali lhůtu na odvolání.

Aktivisté v říjnu 2016 od 3. do 5. října obsadili chladicí věž elektrárny na protest proti povolení její modernizace a tím prodloužení provozu do roku 2030. Za pomoci horolezecké techniky se z věže spustili a navrtali do opláštění kolem stovky děr, poté na ni ukotvili a rozvinuli transparenty. Uvnitř chladicí věže odpálili několik dýmovnic, aby vizuálně znázornili exhalace z elektrárny. Podle elektrárny tím věž znečistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy