Sandy v New Yorku zastavila i natáčení Noemovy archy

Kultura Kultura
30. 10. 2012 19:07
Film Anna Karenina musel také posunout premiéru
Pohled na Manhattan bez elektrického proudu
Pohled na Manhattan bez elektrického proudu | Foto: Aktuálně.cz

New York - Řádění hurikánu Sandy v New Yorku má dopad i herní a filmový průmysl. O půlnoci měla vyjít očekávaná hra Assassin's Creed III, ovšem gigant Ubisoft uvedení na trh odsunul. Newyorské úřady na pondělí a úterý zakázaly natáčení několika filmů - Zimní pohádky Akivy Goldsmana či nového snímku Darrena Aronofského Noah o biblické Noemově arše. Odložena byla také premiéra historického dramatu Anna Karenina režiséra Joe Wrighta. Do českých kin dorazí 6. prosince.

"Tipuji, že ironie masivní bouře ohrožující natáčení Noema každému došla," napsala na Twitteru britská herečka Emma Watson, která ve filmu hraje hrdinovu adoptivní dceru Ilu. Aronofskyho produkční tým  zhotovil pro film dvě archy. Jedna je bezpečně uložena v brooklynském studiu, zatímco druhé hrozí nebezpečí v zálivu Oyster Bay.

Premiéra Anny Kareniny musela být odsunuta
Premiéra Anny Kareniny musela být odsunuta | Foto: Aktuálně.cz

Také televizní stanice na poslední chvíli měnily program. Neodvysílaly se například populární talk show Jimmyho Kimmela či The Colbert Report, kterou provází Stephen Colbert. David Letterman a Jimmy Fallon odvysílali své pořady bez diváků.

Odsunuto bylo i vysílání premiérových epizod několika seriálů - např. Super drbna, thriller Person of Interest nebo horor 666 Park Avenue. Do tmy se také ponořilo všech 40 divadel na Broadwayi.

Bouře Sandy měla také dopad na návštěvnost kin, kterým klesl prodej vstupenek o více než 11 procent - ve srovnání s loňskými tržbami v tutéž dobu.

Zrušilo se i několik koncertů v New Yorku a New Jersey - například show Freedom to Loeve Now, ve které měl vystupovat Rufus Wainwright, se posunula na podzim příštího roku.

Módní průmysl byl bouří také ovlivněn. Zrušeny byly charitativní události nebo módní přehlídka Prabala Gurunga.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy