Agent 007 přilákal do českých kin přes 116 tisíc diváků

Kultura Kultura
30. 10. 2012 7:55
Bondovka Skyfall o premiérovém víkendu bodovala
Skyfall
Skyfall | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nejnavštěvovanějším filmem v uplynulého víkendu v českých kinech byla bondovka Skyfall, která přilákala 116 447 diváků a utržila 16 milionů 643 tisíc korun. Na předchozí bondovky s Danielem Craigem přišlo první víkend o zhruba 40 tisíc diváků méně. Jediného letošního konkurenta má Bond ve filmu režiséra Jana Prušinovského Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka, který přilákal za první víkend do kin 116 159 diváků.

Na druhém místě je premiérově nasazený Kozí příběh se sýrem, který zhlédlo přes víkend 36 tisíc diváků, za něj film utržil 4 miliony 858 tisíc korun.

Z první na třetí příčku klesl film Asterix a Obelix ve službách jejího veličenstva s 24 761 diváky za víkend.

Looper poklesl o více než 45 procent a je nyní na sedmém místě. O víkendu snímek vidělo 4 577 diváků.

Rebelce se naopak návštěvnost zvýšila a poskočila tak z 11. místa na osmé. Animovaný film si o víkendu nenechalo ujít 4 030 diváků.

Doba ledová 4: Země v pohybu za 18 týdnů od premiéry utržila 85 539 895 koruna a zhlédlo ji téměř 610 tisíc diváků. O víkendu film vidělo 3 325 návštěvníků, což pro film znamená devátou pozici.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 31 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy