Došly Simpsonovým nápady? Hledají autora gaučového gagu

Kultura Kultura
5. 10. 2012 13:25
Soutěž o nejlepší nápad na úvodní gag animovaného seriálu začíná
Foto: Aktuálně.cz

Los Angeles - Rodinka Simpsonových si už prošla řadou podivných situací. Jedinou jistotou je úvodní vtip v titulkách, v němž se celá žlutá rodina musí sejít na pohovce ke sledování televize. Vymyslet krátkou nápaditou anekdotu není jednoduché, svědčí o tom reprízování některých námětů napříč seriálem, legendární je však ta ukazující zrod člověka. Nyní se autorem scénky může stát kdokoli, producenti seriálu Simpsonovi vyhlásili soutěž.

Letos v září spustil americký kanál Fox vysílání 24. řady seriálu a pořad má za sebou už 500 epizod, a tak se není čemu divit, že kreativita se vyčerpává. Producenti oblíbeného animovaného seriálu se tak obrací k divákům o pomoc. Hledali ji už u známých osobností. V roce 2010 dostal například příležitost John Kricfalusi, o rok dřív nechali umělce v oblasti graffiti Banksyho, aby přispěl svou ideou. Výsledek byl kritikou kapitalismu a ukazoval, jak se za nelidských podmínek vyrábí seriál a s ním společné hračky v totalitní společnosti 20th Century Fox.

V rámci nynější soutěže může kdokoli až do 15. listopadu přihlásit svůj námět a doufat, že vyhraje. Při vymýšlení scénáře se amatérští autoři musí držet několika podmínek. Popis se musí vejít do stovky slov, trvání scény musí být pod půl minuty a mělo by odpovídat pravidlům televizního vysílání.

Foto: Aktuálně.cz

Projekt má počítat s klasickou dvourozměrnou animací. Je radno se vyhnout použití licencovaných značek či reklamního obsahu, postavy nesmějí mluvit a nesmí se zapojit hudební doprovod. Samozřejmostí je, že součástí gaučového gagu musí být všech pět členů rodiny, které Matt Groening v roce 1989 vymyslel.

Vítězný nápad by se mohl dočkat zpracování ještě v rámci vysílané série, přesněji u některého z posledních dílů plánovaných na květen 2013. Překvapivě je použit podmiňovací tvar, což znamená, že v případě potřeby zůstane nejlepší námět stejně jenom na papíře. V prosinci každopádně budou známi tři nejlepší, o nichž budou lidé hlasovat během ledna.

Český televizní kanál Prima Cool na konci prázdnin odvysílal poslední epizody z řady dvacáté třetí, a tak by se aktuální díly vysílané v americké premiéře mohly velmi brzy dostat i na tuzemské obrazovky, přestože mnozí kritici už Simpsonovi odepisují s tím, že nejlepší léta napěchovaná svérázným humorem mají za sebou.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy