Došly Simpsonovým nápady? Hledají autora gaučového gagu

Kultura Kultura
5. 10. 2012 13:25
Soutěž o nejlepší nápad na úvodní gag animovaného seriálu začíná
Foto: Aktuálně.cz

Los Angeles - Rodinka Simpsonových si už prošla řadou podivných situací. Jedinou jistotou je úvodní vtip v titulkách, v němž se celá žlutá rodina musí sejít na pohovce ke sledování televize. Vymyslet krátkou nápaditou anekdotu není jednoduché, svědčí o tom reprízování některých námětů napříč seriálem, legendární je však ta ukazující zrod člověka. Nyní se autorem scénky může stát kdokoli, producenti seriálu Simpsonovi vyhlásili soutěž.

Letos v září spustil americký kanál Fox vysílání 24. řady seriálu a pořad má za sebou už 500 epizod, a tak se není čemu divit, že kreativita se vyčerpává. Producenti oblíbeného animovaného seriálu se tak obrací k divákům o pomoc. Hledali ji už u známých osobností. V roce 2010 dostal například příležitost John Kricfalusi, o rok dřív nechali umělce v oblasti graffiti Banksyho, aby přispěl svou ideou. Výsledek byl kritikou kapitalismu a ukazoval, jak se za nelidských podmínek vyrábí seriál a s ním společné hračky v totalitní společnosti 20th Century Fox.

V rámci nynější soutěže může kdokoli až do 15. listopadu přihlásit svůj námět a doufat, že vyhraje. Při vymýšlení scénáře se amatérští autoři musí držet několika podmínek. Popis se musí vejít do stovky slov, trvání scény musí být pod půl minuty a mělo by odpovídat pravidlům televizního vysílání.

Foto: Aktuálně.cz

Projekt má počítat s klasickou dvourozměrnou animací. Je radno se vyhnout použití licencovaných značek či reklamního obsahu, postavy nesmějí mluvit a nesmí se zapojit hudební doprovod. Samozřejmostí je, že součástí gaučového gagu musí být všech pět členů rodiny, které Matt Groening v roce 1989 vymyslel.

Vítězný nápad by se mohl dočkat zpracování ještě v rámci vysílané série, přesněji u některého z posledních dílů plánovaných na květen 2013. Překvapivě je použit podmiňovací tvar, což znamená, že v případě potřeby zůstane nejlepší námět stejně jenom na papíře. V prosinci každopádně budou známi tři nejlepší, o nichž budou lidé hlasovat během ledna.

Český televizní kanál Prima Cool na konci prázdnin odvysílal poslední epizody z řady dvacáté třetí, a tak by se aktuální díly vysílané v americké premiéře mohly velmi brzy dostat i na tuzemské obrazovky, přestože mnozí kritici už Simpsonovi odepisují s tím, že nejlepší léta napěchovaná svérázným humorem mají za sebou.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy