Green Day ruší koncerty. Armstrong léčí závislost

Kultura ČTK Kultura, ČTK
30. 10. 2012 12:32
Místo živého hraní vydá kapela nové album už 11. prosince
Foto: Aktuálně.cz

New York - Americká poppunková kapela Green Day zrušila letošní koncerty v klubech a odložila začátek turné po stadionech na příští rok. Frontman skupiny Billie Joe Armstrong se prý musí nejdříve vyléčit z blíže neurčené závislosti.

"Není to samozřejmě nejlepší načasování, ale pro nás je hlavní, aby byl Billie Joe v pořádku," uvedl na stránce skupiny baskytarista Mike Dirnt. Podle něj Armstrongova léčba pokračuje dobře.

Čtěte také
Roztleskávačka Pink, punk v pasti a rockoví supermani

Armstrong se začal léčit poté, co v září na scéně v Las Vegas vybuchl, začal nadávat a rozbíjet kytaru. Skupina neuvedla, na čem je Armstrong závislý.

Oznámila ale, že nové album Tré vydá o měsíc dřív 11. prosince. "Když už vám nemůžeme zahrát živě, tak můžeme udělat aspoň tohle," řekl o předčasném vydání alba bubeník Tre Cool.

Skupina uvedla, že vstupné za zrušená vystoupení v amerických klubech se bude vracet. Nové termíny pro odložené koncerty příští rok budou oznámeny v nejbližší době.

Green Day, kteří se dali dohromady koncem 80. let, prodali po celém světě na 65 milionů alb a získali pět cen Grammy, včetně ocenění za nejlepší rockové album za své desky American Idiot a 21st Century Breakdown.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy