Nohavicova novinka se vyhoupla do čela hitparády

Kultura ČTK Kultura, ČTK
1. 8. 2012 18:46
Jaromír Nohavica sesadil mladšího kolegu Tomáše Kluse
Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Písničkář Jaromír Nohavica se deskou Tak mě tu máš usadil na vrcholu tuzemské prodejní hitparády, vystřídal tak svého mladšího kolegu Tomáše Kluse. Ten je nyní s albem Racek druhý, v první desítce nejprodávanějších alb v České republice má však i další své desky - na osmém místě čtyři roky starý debut Cesta do záhu(d)by a na devátém Hlavní uzávěr splínu.

Na třetím místě je Václav Neckář s deskou Dobrý časy, následuje deska skupiny Buty nazvaná Duperele a páté skončilo album americké rockové skupiny Linkin Park s názvem Living Things. Druhou novinkou předních příček hitparády je kompilace Dance Again...the Hits Jennifer Lopezové na šestém místě. Mladá francouzská zpěvačka Zaz, vlastním jménem Isabelle Geffroyová, se svým eponymním albem spadla ze třetího na sedmé místo. První desítku uzavírá rapper Rytmus s nahrávkou Fenomén.

Čtěte také
Nu-metalisté bez antidepresiv a rockoví oportunisté
Buty hrají virtuózně Davida, temný lounge i vasrpolsky

Do první dvacítky se z tuzemských interpretů dostal Pavel Bobek s albem Kruhy, nahrávka Stromboli Jubilejní edice 1987-2012, kapela Mandrage s albem Moje krevní skupina a projekt Jaroslava Svěceného a Michala Dvořáka Vivaldianno MMXII.

Ze zahraničních interpretů se do dvacátého místa umístila britská zpěvačka Adele s deskou 21, Norah Jonesová s nahrávkou Little Broken Hearts, slovenská zpěvačka Kristina s albem Na slnečnej strane sveta, Bruce Springsteen a nahrávka Wrecking Ball, Serj Tankain s albem Harakiri a záznam koncertu zpěvačky Sade Bring Me Home (Live 2011).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

České hity nabídne i radio online.

 

Právě se děje

Další zprávy