Klusův protestsong ovládl web. Jak se vám líbí?

Domácí Domácí
11. 4. 2012 14:55
Třinecký rodák v nové písni kritizuje českou vládu i společnost

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Praha - Nejprodávanější český zpěvák současnosti, pětadvacetiletý Tomáš Klus, kritizuje ve své nové písni Iniciativní společensko-politickou situaci v České republice.

"Co Čech, to kverulant, jsem člověk malé země, věčně mi jede pant, jen činit nechce se mně. A až zas ti voli po volbách povolí, rozpoutám nevoli, ale jen na chvíli," zpívá Klus.

Píseň se ale hlavně zaměřuje na kritiku chování politiků. Zpěvák poukazuje na klientelismus ("Vidím jak mafii živí magistrát, jak kmotr krmí ministra..."), konkrétní politické strany ("Nebát se lhát, toť Věc Veřejná, padá padá prach na vytunelovanou Blanku..."), a neskrývá ani rozpaky z jednání prezidenta Václava Klause ("Jsem už léta na vážkách z toho, jak zplesnivěl Hrad za Vaška...").

Slova písně Iniciativní obsahují narážky i na konkrétní politiky ("Hlavní je nedělat proBémy", "Zase se blýská na další nečasy", "Sobotku nestrávím doma - reptá syn" a "Kníže Miroslav na koni - je to on? Kočí místo otěží svírá diktafon...").

"Nechuť, kterou cítím z hovoru s mnohými, nepochází z rozhořčení z demokracie, ale z egocentrismu politiků, kteří vlastní budoucnost staví nad budoucnost nás všech," podotkl Klus, který komentuje chování politiků i ve svém starším hitu Pánubohu do oken.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy