Superhrdina a gay? Křesťané zuří

Kultura Kultura
11. 6. 2012 15:50
Marvel a DC Comics jsou pod palbou organizace Jeden milion matek

New York - Patří homosexualita do komiksů? Podle křesťanské nátlakové skupiny Jeden milion matek rozhodně ne.

Proti novému trendu, který posouvá hranice a rovnoprávnost gayů a lesbiček začíná se prosazovat i v ilustrované popkultuře, se rozhodli konzervativci ostře bojovat.

Rozohnila je zpráva o plánech společnosti DC Comics, která se chystá odhalit homosexuální orientaci jednoho ze svých slavných superhrdinů. Zatím se spekuluje o Batmanovi, Green Lantern a Wonder Woman, píše list The Guardian.

Pozadu nezůstává ani vydavatelství Marvel Comics. Nové vydání Astonishing X-Men bude obsahovat svatbu Northstara a jeho přítele.

„Máme tu dva lidi, kteří se snaží žít své životy. Jeden je mutant a gay, druhý černoch a gay. Svým vlastním způsobem jsou plní síly, ale také žijí na okraji," řekla nedávno časopisu Rolling Stone autorka Marjorie Liu. „Nakonec se jim to ale podaří - žijí život podle svého. Je jedno zda jde o komiks se superhrdiny, vzkaz je následující: dokážete to taky."

Jeden milion matek nesouhlasí: „Děti chtějí být stejní jako superhrdinové. Děti napodobují jejich činy a dokonce se oblékají do jejich kostýmů. Snaží se postavám co nejvíc přiblížit. Umíte si představit, jak malí chlapci říkají: „Chci mít přítele nebo manžela stejně jako X-Men?"

Northstar
Northstar | Foto: Aktuálně.cz

„To je absurdní! Proč dospělí gayové potřebují superhrdiny? Chtějí indoktrinovat citlivé malé hlavičky tím, že umístí gay postavy na piedestaly v pozitivním světle. Tyto společnosti obrovsky ovlivňují naší mládež. Vymývají jim mozky tak, aby jim připadal homosexuální životní styl jako normální a žádoucí. Jako křesťané víme, že homosexualita je hřích," dodává organizace.

Její členové posílají společnostem DC Comics a Marvel stovky dopisů a žádají je o „okamžité zrušení všech homosexuálních postav". Zatím se neví, zda nátlak matek bude mít na rozhodnutí firem nějaký vliv.

Jeden milion matek se už podobně zasloužil o stažení jiného komiksu: Archieho. Toys R Us - řetězec zabývající se prodejem hraček - se pak rozhodl knížky z pultů stáhnout. Kevin Keller, první gay v celém příběhu, se totiž ženil. Veškeré výtisky byly okamžitě vyprodané.

Autory komiksů kampaň křesťanských matek vůbec nenadchla. „Drahý @1milmatek, díky za váš bojkot. Zvyšuje prodej a lidé shánějí více kopií, jen kvůli vám. PROSÍM bojkotujte i mojí knihu.:-)" tweetoval autor Spider-Mana, Dan Slott.

„Jeden milion matek: není jich milion a ve vedení sedí většina mužů. Pokud o sobě lžou, lžou o všem ostatním," dodal jiný tvůrce komiksů, Kurt Busiek.

Čtěte také
Habibí a Arzach. Skvostné komiksové jaro pokračuje
Glosář: Berlín je událostí jara, Daredevil klasikou
Pán času ovládá úžasný svět. Jedna kniha je mu malá
Charles Burns nabízí krásně defektní svět

 

Právě se děje

před 17 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy