Sarkastický Iron Man oblékne brnění i potřetí

Kultura Kultura
5. 6. 2012 7:42
I potřetí si Iron Mana zahraje Robert Downey Jr.
Foto: foto Marvel

Hollywood - Dva úspěšné filmy s titulem Iron Man se během příštího roku dočkají i třetího dílu. Natáčení nového snímku nedávno oznámila společnost Marvel Studios a poodhalila i tvůrčí tým složený ze známých jmen filmového průmyslu. Do štábu se zařadil například držitel Oscara John Toll nebo střihač Avengerů Jeffrey Ford.

S filmovými adaptacemi slavných komiksů se v poslední době roztrhl pytel, i přesto ale dokážou do kin nalákat neuvěřitelné množství návštěvníků. O tom svědčí i ohlas snímku The Avengers, který se stal během několika dní naprostým kasovním trhákem a překonal hned několik filmových rekordů.

Vzhledem k nebývalé vlně zájmu o komiksové hrdiny proto padlo rozhodnutí o natáčení třetího dílu Iron Mana, ve kterém se opět v roli geniálního milionáře Tonyho Starka představí Robert Downey Jr. V dalších rolích se vrátí i Gwyneth Paltrow jako Pepper Potsová, Don Cheadle jako James „Rhodey" Rhodes a Jon Favreu jako Happy Hogan.

Velká změna se ovšem dotkla obsazení režisérského křesla. Jona Favreaua, který stál za oběma předchozími filmy, totiž vystřídá Shane Black. O střih se postará Jeffrey Ford (Captain America: První Avenger a veleúspěšní Avengers), výpravy se ujal Bill Brzeski (Pařba ve Vegas a Na doraz). Oscarový John Toll, který díky snímkům Statečné srdce a Legenda o vášni získal dokonce hned dva Oscary, se postará o práci s kamerou.

Do českých kin Iron Man 3 zavítá 3. května 2013.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Spolupracovnice Navalného Sobolová zastavila svoji předvolební kampaň

Spolupracovnice ruského opozičního představitele Alexeje Navalného Ljubov Sobolová oznámila na facebooku, že zastavuje svoji kampaň před zářijovými volbami do Státní dumy. K tomu rozhodnutí ji podle jejích slov dovedly obavy o bezpečnost svých podporovatelů v situaci, kdy vláda pronásleduje své oponenty, i skutečnost, že jí jako spolupracovnici organizace, která byla prohlášena za extremistickou, kandidovat zakazuje zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy