Sarkastický Iron Man oblékne brnění i potřetí

Kultura Kultura
5. 6. 2012 7:42
I potřetí si Iron Mana zahraje Robert Downey Jr.
Foto: foto Marvel

Hollywood - Dva úspěšné filmy s titulem Iron Man se během příštího roku dočkají i třetího dílu. Natáčení nového snímku nedávno oznámila společnost Marvel Studios a poodhalila i tvůrčí tým složený ze známých jmen filmového průmyslu. Do štábu se zařadil například držitel Oscara John Toll nebo střihač Avengerů Jeffrey Ford.

S filmovými adaptacemi slavných komiksů se v poslední době roztrhl pytel, i přesto ale dokážou do kin nalákat neuvěřitelné množství návštěvníků. O tom svědčí i ohlas snímku The Avengers, který se stal během několika dní naprostým kasovním trhákem a překonal hned několik filmových rekordů.

Vzhledem k nebývalé vlně zájmu o komiksové hrdiny proto padlo rozhodnutí o natáčení třetího dílu Iron Mana, ve kterém se opět v roli geniálního milionáře Tonyho Starka představí Robert Downey Jr. V dalších rolích se vrátí i Gwyneth Paltrow jako Pepper Potsová, Don Cheadle jako James „Rhodey" Rhodes a Jon Favreu jako Happy Hogan.

Velká změna se ovšem dotkla obsazení režisérského křesla. Jona Favreaua, který stál za oběma předchozími filmy, totiž vystřídá Shane Black. O střih se postará Jeffrey Ford (Captain America: První Avenger a veleúspěšní Avengers), výpravy se ujal Bill Brzeski (Pařba ve Vegas a Na doraz). Oscarový John Toll, který díky snímkům Statečné srdce a Legenda o vášni získal dokonce hned dva Oscary, se postará o práci s kamerou.

Do českých kin Iron Man 3 zavítá 3. května 2013.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 59 minutami

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Evropský parlament odsoudil polský zákaz potratů. Ohrožuje podle něj zdraví žen a povede k tajným interrupcím

Evropský parlament ve čtvrtek odsoudil říjnové rozhodnutí polského ústavního soudu zásadně omezit možnost umělého přerušení těhotenství. Podle europoslanců tento de facto zákaz potratů ohrožuje zdraví polských žen a povede k výraznému rozšíření tajně prováděných a méně bezpečných interrupcí. Omezení je podle evropských zákonodárců dalším důkazem posilování vlivu polských vládnoucích politiků na justici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy