U Balatonu zahrají Prodigy, Wu Tang Clan i Justice

Kultura Kultura
12. 4. 2013 18:15
Lístky za zvýhodněnou cenu jsou k dispozici do konce týdne
Kapela The Prodigy sklidila velké ovace.
Kapela The Prodigy sklidila velké ovace. | Foto: Filip Fojtík

Zamárdi/Praha - Jeden z největších evropských elektronických festivalů Balaton Sound letos do plážového letoviska Zamárdi přiveze The Prodigy, Justice nebo obnovené hip hopové legendy Wu-Tang Clan. Pokud byste chtěli svou dovolenou spojit právě se čtyřmi dny převážně taneční hudbu, pak můžete lístky na festival koupit za nejnižší cenu 3130 korun už jen do konce týdne. Poté jejich cena vzroste o necelé tři stovky.

Devadesátitisícová akce u břehu maďarského jezera Balaton se snaží oslovit především posluchače masovějších žánrů a v roli největších hvězd se tak ocitají jména stadionové house music jako je Armin van Buuren, Axwell, Calvin Harris nebo Steve Aoki.

Wu-Tang Clan
Wu-Tang Clan | Foto: Aktuálně.cz

Vedle absolutní party smetánky ale místo na velkých pódiích v hlavních časech dostane také čerstvě obnovený rapový kolektiv Wu-Tang Clan, veteráni The Prodigy a Justice nebo generačně mladší umělci. Ku příkladu se jedná o producenta Kierana Hebdena, který pod pseudonymem Four Tet vaří důmyslnou směs mnoha zdánlivě nesourodých žánrů.

Ještě o věkový stupínek níže pak je vycházející rapovou hvězdu s přezdívkou Iggy Azalea, jíž se pro trhle svéráznou produkci předpovídá podobný úspěch, jaký měli před dvěma lety afrikánští Die Antwoord.

Balaton Sound festival se v roce 2013 koná už posedmé. Začne 11. července a bude nepřetržitě po následující čtyři dny. Svůj taneční potenciál loni přetavil v zisk ocenění nejlepšího středně velkého festivalu v anketě European Festival Awards. Akci v roce 2007 zakládali organizátoři Sziget festivalu a na jeho organizaci se dodnes podílí.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy