Raper RZA připouští reunion slavného Wu-Tang Clanu

Kultura Kultura
21. 10. 2012 17:36
Wu-Tang Clan vydal před dvaceti lety kultovní debut
Wu-Tang Clan
Wu-Tang Clan | Foto: Getty Images

Praha - Pravděpodobně nejslavnější hip hopový kolektiv Wu-Tang Clan by se mohl znovu dát dohromady u příležitosti dvaceti let od vydání kultovního debutu Enter the Wu-Tang (36 Chambers). V rozhovoru pro New York Times to připustila jeho někdejší vůdčí postava, raper RZA.

„Příští rok bude dvacáté výročí. A my všichni potřebujeme jednou, pořádně, účinně, správně a profesionálně reprezentovat naši značku. Udělat to ještě jednou, ale ukázat se ve správný okamžik pro tisk, koncerty a studio. Prostě udělat to perfektně," řekl.

RZA tvrdí, že Wu-Tang Clan fungoval nejlépe, když právě on byl v jeho čele trochu jako diktátor. Prvním albem, na němž se demokraticky podíleli všichni členové, byla druhá řadovka Wu-Tang Forever a podle někdejšího lídra ji poznamenala různá hostování a uvědomování si větších produkčních možností.

RZA
RZA | Foto: facebook.com/RZAWU

Ústřední postava kolektivu už údajně hovořila s některými dalšími bývalými členy a doufá, že se reunion uskutečnit podaří. Jednotlivci vystupující pod jmény GZA, Ghostface Killah, Method Man, Raekwon, Inspectah Deck, U-God a Masta Killa by teoreticky mohli, pokud ovšem budou ochotni podřídit se diktátorskému dohledu rapera RZA.

„Spousta z nás je stále naživu a myslím, že máme pořád hodně fanoušků. Hip hop je silnější než kdy dříve a co se týče mezinárodního uznání, naše jméno je jeho synonymem," dodává.

Jediný, kdo se potenciálního reunionu určitě osobně nezúčastní, bude raper Russell Tyrone Jones neboli Ol'Dirty Bastard. Ten v roce 2004 zemřel na předávkování drogami.

RZA aktuálně chystá režijní debut The Man with the Iron Fists, který má být příběhem z feudální Číny. Jeho hlavním hrdinou je kovář vyrábějící zbraně pro menší vesnici, který však je nešťastnými okolnostmi donucen řemesla zanechat a bojovat nejen o svůj život, ale i za životy vesničanů.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy