Rock for People hlásí další hvězdu. Kytarovku Foals

Kultura Kultura
27. 4. 2013 16:33
Přijíždí jedna z nejpozoruhodnějších britských kapel
Foals
Foals | Foto: facebook.com/Foalsforever

Hradec Králové - Foals, jedna z nejpozoruhodnějších mladých britských kytarovek, pro niž je zcela přirozené vplétat do své hudební směsi elektronické zvuky, se premiérově představí v Česku. Bude to na nejmasovějším festivalu Rock for People v Hradci Králové, který se uskuteční ve dnech 2. až 5. července.

Oxfordská pětice letos začátkem roku vydala už páté řadové album Holy Fire plné vzdušných kytarových riffů a sklidila za něj úspěch nejen u fanoušků, ale i u většiny odborné veřejnosti. V domácí Británii to pak v prodejním žebříčku dotáhla až na číslo dvě.

Foals
Foals | Foto: facebook.com/Foalsforever

„I přes nespornou kvalitu předchozí tvorby je Holy Fire zatím jednoznačným vrcholem kapely. Jedenáctka skladeb tvoří pestrou kolekci, která při opakovaném poslechu odkrývá další a další propracované detaily. Nechat se unášet na kompozicích je proto doslova dobrodružstvím," recenzoval desku Ondřej Píša na Radiu Wave.

Kapelu v roce 2005 založila parta mladíků se zálibou v tvorbě Steva Reicha nebo německého minimal techna Devo a vlastní projekt Foals dávali dohromady s myšlenkou dělat inteligentní kytarovou party hudbu. Publicisté si jich začali cenit pro důmyslnou práci s rytmickou složkou, jejich hymnické nápěvy zase neměly daleko k nezávislým hrdinům Arcade Fire.

Na festivalu Rock for People vedle nich vystoupí třeba ještě Queens of the Stone Age, 30 Seconds to Mars, Bloc Party, Billy Talent nebo Klaxons. Vstupenky jsou aktuálně k dispozici za cenu 1550 korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy