Pohoda potvrdila obrozené hrdiny Smashing Pumpkins

Kultura Kultura
8. 1. 2013 21:26
Headlinerem slovenského festivalu budou kultovní "dýně"
Foto: Aktuálně.cz

Trenčín - Slovenský festival Pohoda začíná plnit line-up velkými jmény a po nedávném potvrzení Nicka Cavea, Kaiser Chiefs nebo projektu Beak> k nim přibývá devadestátková kytarová ikona Smashing Pumpkins.

Aktuálním programem stále bude loňská deska Oceania, která navzdory některým hlasům o opakování sebe samých sklidila vcelku slušný úspěch u kritiky. Sám frontman skupiny Billy Corgan o ní tvrdil, že je tak trochu návratem k psychedelickým kořenům.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

„U některých riffů máte pocit, že jste je už od Pumpkins slyšeli, jenže zvuk a celková nálada alba Oceania je přesto v něčem jiná. Corganova někdy trochu křečovitá snaha o přenesení metalové naštvanosti vzešlé z teenagerské úzkosti do alt-rocku tentokrát ustupuje do pozadí a větší prostor dostávají emotivnější momenty, které ale postrádají teatrální rozměr jeho gotického opusu Adore," recenzoval nahrávku na Aktuáně.cz Karel Veselý.

Dýně, jak se kapele přezdívá, vznikly v Chicagu v roce 1988 a dodnes mají na kontě sedm alb, jež v součtu dosáhly na více než 30 milionů prodejů. Siamise Dream nebo dvojalbum Mellon Collie And The Infinite Sadness (samotné získalo platinu za 10 milionů prodaných kusů) patří do výkladní skříně alternativního rocku devadesátých let.

Kromě toho na trenčínském letišti vystoupí také Buena Vista Social Club, Amon Tobin jako Two Fingers, Django Django, O.Children nebo Justice s dýdžejským setem. Pohoda proběhne ve dnech 11. až 13. července a lístky jsou aktuálně k dispozici za cenu 69 euro (asi 1 750 korun).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 30 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy