Nové album Nicka Cavea inspirovala pomatenost internetu

Kultura Kultura
7. 12. 2012 21:58
Chystaná nahrávka se bude jmenovat Push The Sky Away
Nick Cave
Nick Cave | Foto: Profimédia

Praha - Vypadá to, že Nick Cave se po exkurzu k rockovému burácení na poslední desce Bad Seeds a nahrávkách Grinderman vrací zpět k romantickému písničkářství. Alespoň to naznačuje nová skladba We No Who U R z chystaného alba Push The Sky Away, které Nick Cave & The Bad Seeds plánují vydat 18. února příštího roku.

„Kdybych měl použít ošoupanou metaforu o tom, že desky jsou jako vlastní děti, pak by Push The Sky Away bylo duch dítěte v inkubátoru a Warrenova hra by byla jeho malé třesoucí se srdce," charakterizoval Cave nahrávku v tiskovém prohlášení.

Nick Cave - Push the Sky Away
Nick Cave - Push the Sky Away | Foto: Aktuálně.cz

Pravděpodobně nejznámější australský hudebník současnosti avizovanou desky napsal v průběhu uplynulých dvanácti měsíců, během nichž si do malého zápisníku poznamenával různé věci a události, jež ho upoutaly při brouzdání po internetu a po podivných záznamech na Wikipedii, jedno jestli pravdivých nebo nikoliv.

„Písně sdělují, jak internet vnímá významné události, které jsou bok po boku krátkodobým výstřelkům a mystickým absurditám. Ptají se, jak rozpoznáváme a přiřazujeme váhu tomu, co je opravdu důležité," stojí v oficiálním prohlášení.

Push the Sky Away pak produkoval Caveův dlouhodobý spolupracovník Nick Launay. Pod jeho dohledem deska vznikala ve francouzském studiu La Fabrique nacházejícím se v zámku z devatenáctého století.

Tradiční hudební nástroje se prý prolínají se zvuky generovanými objekty, které jim jsou velmi vzdálené, a na nahrávce tak nemá být zřetelné, na co Bad Seeds zrovna hrají. Aneb jak se píše v aktuálních tiskových materiálech: „Výsledkem je kolektivní hudební jazyk, který je bohatý a komplexní."

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Posloucháte rádi hudbu? A už jste zkusili online rádio?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy