Padouch začal páchat dobro a slušně na tom vydělává

Kultura Kultura
8. 7. 2013 10:37
Já, padouch 2 lehce v amerických kinech porazil Osamělého jezdce
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Univerzita pro příšerky ztratila prvenství v návštěvnosti amerických kin, na špici žebříčku ji nahradilo jiné animované pokračování. Já, padouch 2 od režisérů Sierra Coffina a Chrise Renauda navazuje na populární tři roky starý film, v němž se profesionální padouch Gru s hlasem Steva Carella snažil ukrást Měsíc a v rámci tohoto plánu adoptoval tři malé holčičky - Margo, Eddith a Agnes.

Na konci původního příběhu dal tento komický antihrdina  přednost rodičovství před pácháním zla. V sequelu ovšem ukradne neznámý záškodník tajnou laboratoř z arktické oblasti. Gru je proto zrekrutován tzv. antipadoušskou ligou, aby zloděje našel a zabránil zneužití nové látky, která může přeměnit mírumilovné tvory ve vraždící bestie. Mezitím mu dávají zabrat také dcery, zvláště Agnes, která se ho snaží oženit.

Já, padouch 2 vydělal už 142,07 miliónů dolarů. Na příští rok je plánován spin-off o Gruových žlutých asistentech Mimoních (Minions).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Osamělý jezdec režiséra Gora Verbinskiho s Indiánem Tontem (Johnny Depp) a pistolníkem Johnem Reidem (Armie Hammer) zklamal kritiky i diváky. Ani nostalgie po fenoménu, který začal před osmdesáti lety v americkém rozhlase, nezajistila snímku víc než 48,93 miliónů.

Čtěte také
Recenze: Piráti ztratili na Divokém západě smysl

Akční komedie Drsňačky režírovaná Paulem Feigem se octla na třetím místě. Sandra Bullock a Melissa McCarthy nemusí být ani elitními policistkami, aby věděly, kam se podělo 86,39 miliónů dolarů.

Univerzita pro příšerky režiséra Dana Scanlona sice ztratila svou vrcholnou pozici minulých dvou víkendů, ale z konta jí už nikdo neodpáře 216,12 miliónů. Je tedy docela dobře možné, že s bubáky Mikem Wazovskim a Jamesem Sullivanem jsme se neviděli naposledy.

Sequel se však skoro určitě nevyhne hlavně Světové válce Z, zombie hororu režírovanému Marcem Forsterem. Celosvětová katastrofa se ve filmové verzi postarala hlavně o úspěch na domácí půdě v podobě 158, 75 miliónů dolarů.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy