Hitparádě vládne Kryštof před Nohavicou a Bílou

Kultura ČTK Kultura, ČTK
31. 10. 2012 14:35
Deska Inzerát zůstává druhý týden v čele české hitparády
Foto: Kryštof

Praha - Nová deska ostravské skupiny Kryštof s názvem Inzerát zůstává druhý týden v čele české hitparády. Na druhém místě je stejně jako v minulém týdnu nahrávka Tak mě tu máš Jaromíra Nohavici, která vévodila žebříčku dvanáct týdnů, na třetím nové album Lucie Bílé Modi.

Na čtvrtém místě je Karel Plíhal s deskou Vzduchoprázdniny, následuje Karel Gott s převzatými popovými hity Dotek lásky. Na šestém místě je stejně jako minulý týden Tomáš Klus s albem Racek. O tři místa si polepšila Radůza s albem Ocelový město, které je nyní sedmé. Osmé místo patří Nohavicovi, tentokrát s albem Archivy se otevírají ... koncerty 1982 a 1984, devátá je deska Truth About Love zpěvačky Pink, která se tuzemskému publiku v Praze představí 10. května příštího roku. Desítku nejprodávanějších tuzemských desek uzavírá Wabi Daněk s albem Wabi a Ďáblovo stádo.

Do druhé desítky nejprodávanějších alb se z tuzemských interpretů dostali ještě písničkáři Xindl X s albem Láska, Tomáš Klus s alby Cesta do záhu(d)by a Hlavní uzávěr splínu, Kabát s nahrávkou Banditi Di Praga, Pražský výběr s legendární nahrávkou Straka v hrsti (Jubilejní edice 1982 - 2012) a nahrávka Lucie Bílé Duety nabílo.

Ze zahraničních alb se v popředí hitparády objevilo album Adele 21, kapela Kiss s nahrávkou Monster, metaloví Manowar s novinkou Lord of Steel a slovenský rapper Rytmus s albem Fenomén.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 41 minutami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy