Xindl X připravil nové album Láska i knihu písní

Kultura ČTK Kultura, ČTK
26. 9. 2012 12:26
Xindl X pokřtí ve čtvrtek knihu Xpěvník
Přebal alba Láska z roku 2012
Přebal alba Láska z roku 2012 | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Po dvou letech uvedl Xindl X novou desku. Nese název Láska, ale posluchači by se neměli nechat zmást. "I když se deska jmenuje Láska, milostné balady nečekejte," varuje Xindl X. Od pondělí je v prodeji, 18. října pak odstartuje v Jihlavě první z deseti koncertů turné k příležitosti uveřejnění nového materiálu.

Populární skladby Anděl a Dysgrafik by mohly získat nové posily. Na věhlas aspiruje již vydaný singl Zlato či jedna z bonusových písní o Davidu Rathovi, která se inspiruje ve společenské kauze.

Na Lásce s ním opět spolupracoval Dalibor Cidlinský Jr., Jenda Cidlinský, Josef Štěpánek a David Landštof. Při práci na jedné skladbě se spojil i s Karlem Gottem.

Čerstvé hudební CD není jedinou novinkou, kterou Xindl X připravil. Ve čtvrtek 27. září se na pultech knihkupectví objeví i kniha nazvaná Xpěvník. Název naznačuje jeho obsah, zahrnuje přepis písní jak z nového alba, tak i z dvou předcházejících - desky Návod ke čtení manuálu a Praxe relativity. „Doufám, že se podle ní opravdu bude hrát," uvedl písničkář jinak vlastním jménem Ondřej Ládek.

V souvislosti s uvedením bude možnost na Xindla X narazit v jednom z pražských knihkupectví. Ve čtyřech velkých obchodech je totiž v plánu jednodenní turné spojené s křestem. Konkrétně jde o Palác knih Luxor na Václavském náměstí, Neoluxor v obchodních centrech Flora a Chodov a na pobočce renovovaného Hlavního nádraží.

„Akce bude speciální tím, že nechceme pouze křtít nebo dělat autogramiádu, ale zahrajeme si písničky z Xpěvníku. Kdo z návštěvníků si vezme kytaru s sebou, může si zahrát s námi. Pěti lidem kytaru půjčím," řekl ČTK Xindl X.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy