Do kina chodí jen příznivci Troškova humoru z Babovřesk

Kultura ČTK Kultura, ČTK
26. 2. 2013 11:48
Troškova komedie láká desetkrát víc diváků než Django
Babovřesky znovu na prvním místě
Babovřesky znovu na prvním místě | Foto: babovřesky.com

Praha - I druhý týden vévodí Babovřesky žebříčku návštěvnosti českých film. Komedii Zdeňka Trošky si přes víkend nenechalo ujít 94 202 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 13,5 milionu korun. O prvním víkendu film zhlédlo rekordních 140 tisíc diváků, celkem už jich film má skoro 300 tisíc.

Podle informací Unie filmových distributorů se kina v případě Babovřesk zcela zaplnila především na místech s nižším počtem repríz, kde byla i desateronásobně překročena průměrná roční návštěvnost českých kin. Ta činí 28 lidí na představení. Na 354 lidí zhlédlo v průměru projekce v Kyjově a 332 v Trutnově. Přes 250 lidí usedlo před filmovými plátny v Hodoníně, Humpolci a Nymburku. Nejvíce jich ovšem během deseti dnů přišlo do multikin velkých center; ta v Praze nabídla během deseti dnů celkem 620 projekcí, v Plzni 185 a v Ostravě 147.

Čtěte také
Recenze: Babovřesky jsou kruté i nablýskané peklo

Atraktivita Troškova snímku pro široké vrstvy i přes nepřízeň kritiků není neobvyklá. V USA získala o víkendu anticenu Zlatá malina za nejhorší snímek roku upírská epopej Twilight sága: Úsvit 2. část - přesto letos celosvětově vydělala asi 16 miliard korun. V Česku ji do ledna zhlédlo 416 tisíc diváků, kteří v kinech nechali 54 milionů korun.

Z třetího na druhé místo poskočil Nespoutaný Django. Snímek o víkendu vidělo 7 019 diváků, za něž film utržil 1,1 milionu korun.

Třetí je premiérový Let, který o víkendu zhlédlo 6 432 diváků, kteří za vstupenky utratili 872 tisíc korun.

Hobit: Neočekávaná cesta klesl z páté příčky na osmou. Přes víkend ho vidělo 3 357 diváků. Po jedenácti týdnech od premiéry má tento fantasy snímek na kontě téměř 98 milionů korun a 637 tisíc prodaných vstupenek.

Do top desítky se dostal i další premiérově nasazený film, a to Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic. Akční fantasy je na desáté pozici a zhlédlo ji 1466 diváků, což znamená tržbu 291 tisíc korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy