Do kina chodí jen příznivci Troškova humoru z Babovřesk

Kultura ČTK Kultura, ČTK
26. 2. 2013 11:48
Troškova komedie láká desetkrát víc diváků než Django
Babovřesky znovu na prvním místě
Babovřesky znovu na prvním místě | Foto: babovřesky.com

Praha - I druhý týden vévodí Babovřesky žebříčku návštěvnosti českých film. Komedii Zdeňka Trošky si přes víkend nenechalo ujít 94 202 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 13,5 milionu korun. O prvním víkendu film zhlédlo rekordních 140 tisíc diváků, celkem už jich film má skoro 300 tisíc.

Podle informací Unie filmových distributorů se kina v případě Babovřesk zcela zaplnila především na místech s nižším počtem repríz, kde byla i desateronásobně překročena průměrná roční návštěvnost českých kin. Ta činí 28 lidí na představení. Na 354 lidí zhlédlo v průměru projekce v Kyjově a 332 v Trutnově. Přes 250 lidí usedlo před filmovými plátny v Hodoníně, Humpolci a Nymburku. Nejvíce jich ovšem během deseti dnů přišlo do multikin velkých center; ta v Praze nabídla během deseti dnů celkem 620 projekcí, v Plzni 185 a v Ostravě 147.

Čtěte také
Recenze: Babovřesky jsou kruté i nablýskané peklo

Atraktivita Troškova snímku pro široké vrstvy i přes nepřízeň kritiků není neobvyklá. V USA získala o víkendu anticenu Zlatá malina za nejhorší snímek roku upírská epopej Twilight sága: Úsvit 2. část - přesto letos celosvětově vydělala asi 16 miliard korun. V Česku ji do ledna zhlédlo 416 tisíc diváků, kteří v kinech nechali 54 milionů korun.

Z třetího na druhé místo poskočil Nespoutaný Django. Snímek o víkendu vidělo 7 019 diváků, za něž film utržil 1,1 milionu korun.

Třetí je premiérový Let, který o víkendu zhlédlo 6 432 diváků, kteří za vstupenky utratili 872 tisíc korun.

Hobit: Neočekávaná cesta klesl z páté příčky na osmou. Přes víkend ho vidělo 3 357 diváků. Po jedenácti týdnech od premiéry má tento fantasy snímek na kontě téměř 98 milionů korun a 637 tisíc prodaných vstupenek.

Do top desítky se dostal i další premiérově nasazený film, a to Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic. Akční fantasy je na desáté pozici a zhlédlo ji 1466 diváků, což znamená tržbu 291 tisíc korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy