Twilight sága a Stewartová? Nejhorší film i herečka

Kultura ČTK Kultura, ČTK
24. 2. 2013 13:52
Zlaté maliny posbírala Twilight sága: Úsvit 2. část
Foto: Bontonfilm

Los Angeles - Filmovou anticenu Zlatá malina za nejhorší snímek roku získala upírská epopej Twilight sága: Úsvit 2. část. Porota ji už při nominacích označila nejen za nejhorší film roku 2012, nestrašnější podle ní byli i herci a herečky, ať už v hlavních či vedlejších rolích.

Zlaté malině za hlavní roli se tak nevyhnula Kristen Stewartová, za druhou hlavní roli ji získal Taylor Lautner a za režii Bill Condon. Twilight sága: Úsvit 2. část končí oblíbenou ságu; samotný film podle agentury Reuters vydělal zhruba 829 milionů dolarů (asi 16 miliard korun).

Čtěte také
Recenze: Utržené hlavy dávají Stmívání náležitý rytmus

Kritice jen těsně unikl herec Robert Pattinson, celá Twilight sága si ale vysloužila malinu za nejhorší scénář. Twilight sága bývá v soutěži pravidelně zastoupena, ale nikdy se jí nepodařilo obsadit všechny hlavní kategorie ceny, o kterou žádný z filmařů moc nestojí.

Kritiku za svůj filmový debut si vyslechla zpěvačka Rihanna, a to za vedlejší roli v akčním sci-fi filmu Bitevní loď. Malinu ale dostal rovněž komik Adam Sandler, který si ji vysloužil za nejhorší herecký výkon a nejhorší scénář k filmu Můj otec je šílenec. Sandler je terčem kritiky dost často a loni dostal hlas ve všech deseti kategoriích za komedii Jack a Jill.

Ceny za nejhorší snímky a herecké počiny každoročně uděluje nadace G.R.A.F. S nápadem udělovat filmové anticeny, které by byly protiváhou slavných Oscarů, přišel v roce 1980 kalifornský publicista a filmový fanda John Wilson. Zlaté maliny se rozdávají den před udílením hollywoodských Oscarů

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy