Twilight sága a Stewartová? Nejhorší film i herečka

Kultura ČTK Kultura, ČTK
24. 2. 2013 13:52
Zlaté maliny posbírala Twilight sága: Úsvit 2. část
Foto: Bontonfilm

Los Angeles - Filmovou anticenu Zlatá malina za nejhorší snímek roku získala upírská epopej Twilight sága: Úsvit 2. část. Porota ji už při nominacích označila nejen za nejhorší film roku 2012, nestrašnější podle ní byli i herci a herečky, ať už v hlavních či vedlejších rolích.

Zlaté malině za hlavní roli se tak nevyhnula Kristen Stewartová, za druhou hlavní roli ji získal Taylor Lautner a za režii Bill Condon. Twilight sága: Úsvit 2. část končí oblíbenou ságu; samotný film podle agentury Reuters vydělal zhruba 829 milionů dolarů (asi 16 miliard korun).

Čtěte také
Recenze: Utržené hlavy dávají Stmívání náležitý rytmus

Kritice jen těsně unikl herec Robert Pattinson, celá Twilight sága si ale vysloužila malinu za nejhorší scénář. Twilight sága bývá v soutěži pravidelně zastoupena, ale nikdy se jí nepodařilo obsadit všechny hlavní kategorie ceny, o kterou žádný z filmařů moc nestojí.

Kritiku za svůj filmový debut si vyslechla zpěvačka Rihanna, a to za vedlejší roli v akčním sci-fi filmu Bitevní loď. Malinu ale dostal rovněž komik Adam Sandler, který si ji vysloužil za nejhorší herecký výkon a nejhorší scénář k filmu Můj otec je šílenec. Sandler je terčem kritiky dost často a loni dostal hlas ve všech deseti kategoriích za komedii Jack a Jill.

Ceny za nejhorší snímky a herecké počiny každoročně uděluje nadace G.R.A.F. S nápadem udělovat filmové anticeny, které by byly protiváhou slavných Oscarů, přišel v roce 1980 kalifornský publicista a filmový fanda John Wilson. Zlaté maliny se rozdávají den před udílením hollywoodských Oscarů

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy