Krvaví sourozenci Jeníček a Mařenka dobyli kina v USA

Kultura Kultura
28. 1. 2013 14:00
Oscarová dramata předčí v ziscích za oceánem "béčkové" filmy
Foto: Aktuálně.cz

 Praha - Oscarové drama drtí v USA "béčkové" akční běsnění a další z řady hororů. Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic norského režiséra Tommyho Wirkoly se dostali na vrchol návštěvnosti. Ačkoliv svérázná adaptace pohádky od bratří Grimmů  vydělala za první víkend 19 milionů dolarů, americká kritika jí není příliš nadšena.

Druhé místo patří hororu Mama od Andrese Muschiettiho s Jessicou Chastain v hlavní roli. Film, který nedávno sloupec návštěvnosti vedl, získal za dva týdny 48, 64 milionu. 

Jennifer Lawrence.
Jennifer Lawrence. | Foto: Reuters

Terapie láskou režírovaná Davidem O. Rusellem zůstala další víkend na třetím místě. Bradley Cooper a Jennifer Lawrence jsou ve své romantické terapii bohatě sponzorováni - 69,46 milionu -, což dokáže jistě přimět i člověka s bipolární poruchou, aby zůstal v pozitivní manické fázi.  

Na čtvrté pozici je pronásledován Usáma bin Ládin. 30 minut po půlnoci režisérky Kathryn Bigelow má zatím jen o něco víc než příběh netradičního vztahu. Americkým mariňákům a agentům CIA v rolích hlavních hrdinů bylo od amerických patriotů poděkováno 69,9 miliony dolarů. 

Páté místo obsadil Parker, adaptace knihy o profesionálním zloději, který neokrádá chudé a neubližuje nevinným. S režií Taylora Hackforda (Bukowski, Ray) a tváří Jasona Stathama (Duchové Marsu, Rallye smrti, Expendables: Postradatelní) pro titulního hrdinu uloupil přesně 7 milionů. Stejně jako v případě Jeníčka a Mařenky jsou kritické reakce nevalné.

Vůbec ale nejhoršího kritického přijetí se dočkal povídkový film s hvězdným obsazením Mládeži nepřístupno (Movie 43) od režisérského kolektivu, za nímž stojí jako producent a hlavní režisér Peter Farrelly (Něco na té Mary je, Blbý a blbější). Například slavný Richard Roeper mu udělil nulu hvězd a nazval jej „Občanem Kanem příšernosti". Antologie se dostala na sedmé místo a vydělala zatím 5 milionů dolarů.

Ve Wirkolově verzi pohádkového příběhu se z Jeníčka (Jeremy Renner) a Mařenky (Gemma Arterton) stali po epizodě s perníkovou chaloupkou profesionální ochránci lidí před všemi čarodějnicemi. Z nějakého důvodu jsou imunní proti jejich kouzlům, ale Jeníček trpí po slavné příhodě cukrovkou. Ve steampunkové verzi středověkého Augsburku musejí překazit ďábelský plán čarodějnice Muriel (Famke Jassen) a jejích následovnic na hromadnou oběť dětí a zároveň se musí vypořádat s místním despotickým šerifem Berringerem (Peter Stormare).

Janíček a Mařenka - Lovci čarodějnic vstupují do českých kin 28. února.      

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na co půjdete do kina?

 

Právě se děje

Další zprávy