150 tisíc diváků. Babovřesky odstartovaly rekordně

Kultura ČTK Kultura, ČTK
18. 2. 2013 16:26
Babovřesky zhlédlo o víkendu 140 532 diváků, další je viděly na předpremiérách
Foto: Falcon

Praha - Komedii Zdeňka Trošky Babovřesky zhlédlo za první víkend v kinech rekordních 140 532 diváků. Bylo to o 21 tisíc lidí více než v létě 2010 přilákal Jáklův thriller Kajínek, který dosud žebříček nejnavštěvovanějších českých filmů za první víkend vedl.

"Podle oficiální tabulky, kterou vypracovala společnost Falcon, navštívilo vzápětí po premiéře snímek v multikinech CineStar, Cinema City a v jednosálových kinech po celé České republice 140 532 diváků. Když k nim připočteme platící fanoušky z předpremiér, máme už na kontě zhruba sto padesát tisíc lidí," uvedla producentka Troškova snímku Dana Voláková.

"Podle dosavadních zážitků, besed s rozesmátými diváky a jejich ohlasů v kině i na sociálních sítích můžu být opravdu spokojený. I bez různých návodů a varování, jak se na film dívat, pochopili, že je chci jen pobavit," komentoval výsledek Troška.

Na Babovřesky nestačila ani Prušinovského komedie Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka, kterou loni v březnu za první víkend vidělo 116 286 lidí, ani Vejdělkovi Muži v naději s bilancí 107 378 lidí.

Když se vezme v úvahu bilance prvního víkendu z hlediska všech premiér, tedy včetně zahraničních megahitů, zaujmou Babovřesky osmé místo. Přičemž tuto tabulku vedou první a druhá část série Harry Potter a relikvie smrti s počtem 248 025, respektive 235 359 diváků.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy