150 tisíc diváků. Babovřesky odstartovaly rekordně

Kultura ČTK Kultura, ČTK
18. 2. 2013 16:26
Babovřesky zhlédlo o víkendu 140 532 diváků, další je viděly na předpremiérách
Foto: Falcon

Praha - Komedii Zdeňka Trošky Babovřesky zhlédlo za první víkend v kinech rekordních 140 532 diváků. Bylo to o 21 tisíc lidí více než v létě 2010 přilákal Jáklův thriller Kajínek, který dosud žebříček nejnavštěvovanějších českých filmů za první víkend vedl.

"Podle oficiální tabulky, kterou vypracovala společnost Falcon, navštívilo vzápětí po premiéře snímek v multikinech CineStar, Cinema City a v jednosálových kinech po celé České republice 140 532 diváků. Když k nim připočteme platící fanoušky z předpremiér, máme už na kontě zhruba sto padesát tisíc lidí," uvedla producentka Troškova snímku Dana Voláková.

"Podle dosavadních zážitků, besed s rozesmátými diváky a jejich ohlasů v kině i na sociálních sítích můžu být opravdu spokojený. I bez různých návodů a varování, jak se na film dívat, pochopili, že je chci jen pobavit," komentoval výsledek Troška.

Na Babovřesky nestačila ani Prušinovského komedie Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka, kterou loni v březnu za první víkend vidělo 116 286 lidí, ani Vejdělkovi Muži v naději s bilancí 107 378 lidí.

Když se vezme v úvahu bilance prvního víkendu z hlediska všech premiér, tedy včetně zahraničních megahitů, zaujmou Babovřesky osmé místo. Přičemž tuto tabulku vedou první a druhá část série Harry Potter a relikvie smrti s počtem 248 025, respektive 235 359 diváků.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Šeda prodloužil s Mladou Boleslaví smlouvu do roku 2021

Fotbalový brankář Jan Šeda prodloužil v Mladé Boleslavi smlouvu do června 2021. Čtyřiatřicetiletý gólman už za Středočechy odchytal přes stovku zápasů, o pokračování spolupráce se zkušenou oporou klub informoval na svém webu.

"Je to zkušený brankář, který v Mladé Boleslavi opakovaně pomohl klubu v těžkých situacích a dnes by už měl být tím správným mentorem pro naše mladé brankáře v áčku i béčku a svými zkušenostmi by jim měl pomáhat ve sportovním růstu na prvoligovou úroveň," uvedl prezident klubu Josef Dufek. "Nová smlouva je pro mě samozřejmě pocta a nad jejím podepsáním jsem se nemusel dvakrát rozmýšlet. Věřím, že předvedu ještě spoustu dobrých výkonů," prohlásil Šeda.

V nejvyšší české soutěži odchytal za středočeský celek 118 ligových zápasů. V aktuálním ročníku zasáhl do 15 utkání, ve zbylých deseti dostal přednost třiadvacetiletý Jan Stejskal. "Je pravda, že patřím k nejstarším hráčům dnešního týmu, a věřím, že stále mám a budu mít mančaftu co předávat ze svých zkušeností," konstatoval Šeda, který v minulosti hrál za nizozemský Waalwijk a indický tým Goa. Krátce působil i v Teplicích, za něž si ale ligový start nepřipsal.

Šeda je druhým hráčem Mladé Boleslavi, který v nedávné době prodloužil s klubem kontrakt. V polovině května učinil stejný krok kapitán Marek Matějovský. Osmatřicetiletý záložník se momentálně zotavuje z opakované operace achilovky a není jasné, kdy se znovu vrátí do hry.

Další zprávy