Kuchařská hvězda zavádí vegetariánské menu. Myslí ekologicky

pej
23. 9. 2014 7:00
Hvězda francouzské gastronomie mění koncept ve své restauraci. Chce nabídnout svým hostům především vegetariánské pokrmy.
Alain Ducasse.
Alain Ducasse. | Foto: Profimedia

Paříž - Francouzská kuchyně se proslavila na celém světě především díky svým pokrmům z masa. Hovězí na víně, steak nebo třeba paštika z kachních jater patří mezi stálice tamních jídelníčků.

Jeden z nejznámějších francouzských kuchařů Alain Ducasse teď ale zcela změnil ve své pařížské restauraci v hotelu Plaza Athénée stravovací koncept. Vypustil z jídelníčku většinu pokrmů připravených z masa, kromě ryb a mořských plodů.

"Přírodní zdroje jsou vzácné a my bychom se podle toho měli chovat a stravovat se ekologičtěji,“ řekl agentuře AFP Alain Ducasse.

Láska k přírodě nebo obchodní taktika?

Podle uznávaného kulinářského mistra s sebou přechod na vegetariánský způsob stravování kromě pozitivního dopadu na přírodní zdroje nese i další klady, a to především zdravotní.

Nově se na jídelníčku jeho restaurace oceněné třemi michelinskými hvězdami  objeví například černá rýže s mořskými plody nebo středomořské ryby s bulgurem. Ceny ale zůstanou v podstatě nezměněné. Za menu se zde zaplatí v přepočtu něco kolem deseti tisíc korun.

Podle australského šéfkuchaře Shannona Bennetta, který pro Alaina Ducase pracoval na konci devadesátých let v jeho restauraci v Monaku, není tento krok velkým překvapením. Podle něho jde spíš o velmi chytrý obchodní tah.

"Alain provozuje po celém světě více než dvacet restaurací. Pokud se tedy tak bojí o přírodu, proč tento takzvaně šetrný jídelníček zavedl jen v jedné z nich? Podle mého spíš chce tímto krokem oslovit mladší generaci. On byl zkrátka vždycky o krok napřed,"  řekl pro magazín Good Food.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Němečtí sociální demokraté mají nové vedení, předsedy se stali Eskenová a Walter-Borjans

Novými předsedy německé vládní sociální demokracie (SPD) se v pátek stali členka Spolkového sněmu z Bádenska-Württemberska Saskia Eskenová a exministr financí Severního Porýní-Vestfálska Norbert Walter-Borjans. Rozhodl o tom sjezd SPD v Berlíně, který tak potvrdil výsledky celostranického hlasování z konce listopadu. Oba politici, kteří mají stranu vyvést z hluboké krize, jsou vnímáni jako kritici vlády velké koalice SPD a CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy