Kapela Mandrage ruší turné, zahraje jen ve Foru Karlín a bez frontmana

ČTK ČTK
29. 1. 2020 20:41
Plzeňská popová kapela Mandrage kvůli osobním problémům zpěváka Víta Starého ruší turné nazvané Dlouhej únor. Vystoupí jen tuto sobotu v Praze, ale už bez frontmana.
Kapela Mandrage na scéně působí od roku 2001.
Kapela Mandrage na scéně působí od roku 2001. | Foto: Lukáš Wagneter/Red Bull Media House

Skupina to dnes oznámila na své facebookové stránce, upozornil na to server iDnes.cz.

Už když Mandrage zkraje roku představovali turné, uváděli, že po něm kvůli Starého problémům přeruší činnost na neurčenou dobu. Agentura ČTK tehdy s odvoláním na informace z hudebního zákulisí napsala, že za zdravotními problémy třicetiletého zpěváka jsou drogy.

Nakonec z turné zůstane pouze koncert 1. února v pražském Foru Karlín, který měl původně zahájit šňůru více vystoupení. "Všichni jsme do poslední chvíle věřili tomu, že to zvládnem' a že to bude fajn. Že odejdeme ze scény s čistým štítem a třeba se zas jednou, celí šťastní, vrátíme. Naše plány ovšem náhle vzaly za své," píše teď kapela na Facebooku.

"Víťa (Starý) s námi před dvěma dny opět prakticky přerušil komunikaci. V jedné z mála SMS zpráv, které nám poslal, stálo, že chce turné zrušit. A tak se nedá nic dělat," doplňují spoluhráči. Lidé mohou požádat o vrácení peněz za koupené lístky.

Na sobotním koncertu v Praze zastoupí Víta Starého jiní hudebníci. "Voláme našim kamarádům, zpěvákům, producentům, všem, které máme rádi, a zveme je, aby nám pomohli pochovat naši kapelu. Ukazuje se, že máme kolem sebe spoustu skvělých lidí, kteří nás přijdou podpořit - řada z nich i přes své původní sobotní plány - a kteří se uvolili takhle narychlo naučit naše písničky," vysvětluje skupina.

Ta se na sociální síti omluvila fanouškům za problémy a poděkovala všem příznivcům i hostům, kteří se sobotního koncertu zúčastní. "A děkujeme i Víťovi za všechno, nebejt tebe, tahle kapela by ani nevznikla a nikdo z nás by dneska nebyl takovej, jakej je. Třeba to vážně ještě může bejt dobrý. Myslíme na tebe."

Šrouby a matice, devět let starý hit Mandrage. | Video: Universal Music

Mandrage na scéně působí od roku 2001, kdy se sešli první členové skupiny Starý a bubeník Matyáš Vorda. Plzeňská pětice na svých pozdějších albech podle hudebních novinářů nabízí vyzrálejší kytarový pop než na debutu, který vyšel pod názvem Přišli jsme si pro vaše děti v roce 2007.

Pět let nato se jejich píseň Šrouby a matice stala nejhranější skladbou v popových rádiích. Na hudebních cenách Žebřík v roce 2014 Mandrage zvítězili v kategorii skupina roku a písní Siluety obsadili druhé místo v kategorii skladba roku.

 

Právě se děje

Další zprávy