Poděkování všem, kdo pomáhali. Klip k singlu Johna Legenda vznikl v Praze

Americký hudebník John Legend, devítinásobný držitel Grammy, svěřil výrobu videoklipu k singlu Bigger Love české produkci. Společnost Milk and Honey Films ho vytvořila v Praze. Píseň vzdává hold všem, kteří nezištně pomáhali v době koronavirové pandemie. Vypráví o lidské solidaritě, soudržnosti a lásce.
Klip k písni Bigger Love v Praze vyráběla společnost Milk and Honey Films. | Video: Columbia Records

John Legend svou novou píseň poprvé představil v průběhu dubnového streamovaného koncertu One World: Together At Home, který zorganizovala zpěvačka Lady Gaga. Cílem bylo vybrat peníze na pomoc lidem z první linie v boji proti koronaviru.

Snímek z klipu Bigger Love.
Snímek z klipu Bigger Love. | Foto: Columbia Records

Klip Bigger Love přináší konkrétní tváře a příběhy z celého světa, včetně záběrů dobrovolníků Českého červeného kříže či domácího šití roušek. Na YouTube byl klip zveřejněn 13. května, dosud zaznamenal téměř 330 tisíc zhlédnutí.

"S projektem Bigger Love byla společnost Milk and Honey Films oslovena v podstatě hned první týden karantény. Samozřejmě jsme neváhali a do projektu se nadšeně vrhli. Vše se seběhlo poměrně rychle i díky tomu, že jsme mezinárodní produkcí," uvádí producentka Monika Soukup.

"Spojili jsme síly s našimi kolegy z kanceláří v Los Angeles a Chile. Prošli jsme média, sociální sítě, obvolali známé a dali dohromady pozoruhodné příběhy. Z nich jsme společně s produkcí Johna Legenda vybrali ty nejsilnější a ty jsme on-line zpracovávali a režírovali. Vše se dávalo dohromady u nás v Praze, finální komunikaci jsem vedla z home officu," doplňuje producentka.

"Bylo to nabíjející a situaci kolem, kdy jsme ze dne na den přišli o vše, co nám bylo mile stereotypní, tento projekt zásadně zpříjemnil," dodává Monika Soukup.

Společnost Milk and Honey Films vznikla v roce 1996, produkuje videoklipy, nezávislé filmy a seriály.

Jedenačtyřicetiletý zpěvák a herec John Roger Stephens, známý pod uměleckým jménem John Legend, obdržel devět cen Grammy. Jeho debutové album Get Lifted, které vyšlo v roce 2004, se stalo platinovým. V roce 2015 obdržel ocenění Zlatý glóbus a Oscara za píseň Glory, kterou s raperem Commonem nahrál pro soundtrack k filmu Selma režisérky Avy DuVernayové.

John Legend se často zúčastňuje charitativních akcí. Například roku 2007 vystoupil na londýnském koncertu Live Earth, pořádal akce pro postižené hurikánem Katrina. V roce 2008 zahájil kampaň The Show Me Campaign, při které se snaží přesvědčovat lidi, aby posílali peníze na podporu obětí extrémní chudoby v Tanzanii a Ghaně. Roku 2010 účinkoval na benefičním koncertu Hope for Haiti Now, zisk šel na podporu obětí zemětřesení na Haiti.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Irské zdravotnictví zasáhl kybernetický útok, očkování proti covidu-19 to neovlivnilo

Počítačový systém irského zdravotnictví zasáhl kybernetický útok. Všechny informační systémy dnes byly vypnuty z důvodu ochrany před vyděračským softwarem, ale program očkování proti covidu-19 to neovlivnilo, uvedl provozovatel služeb. Podle vlády za napadením stojí mezinárodní gang a jde nejspíš o dosud nejvážnější kybernetický útok na irský stát, uvedla agentura Reuters.

Šéf irské zdravotní služby (HSE) Paul Reid řekl, že odstavení systému má fungovat jako preventivní opatření s cílem ochránit co největší množství informací.

"Je to velmi sofistikovaný útok, není to jen běžný útok. Má dopad na všechny naše národní a lokální systémy, které by byly zapojeny do všech našich služeb," řekl Reid veřejnoprávní televizi RTÉ. "Očkovací program naštěstí pokračuje, je to oddělený systém," vysvětlil Reid. Útok podle něj postihl převážně informace uložené na centrálních serverech, a ne nemocniční zařízení, lékárny nebo lékařské ambulance.

"Máme co do činění s kyberzločineckými gangy, kterým jde o peníze. Pokoušejí se zakódovat a uzamknout naše data a pak nám je nabídnout zpátky za výkupné," uvedl Ossian Smyth, náměstek vlády zodpovědný za informační systémy. "Dali jsme jasně na srozuměnou, že žádné výkupné platit nebudeme," řekl novinářům irský premiér Micheál Martin.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Arménský premiér žádal Putina o vojenskou pomoc kvůli incidentu a Ázerbájdžánem

Arménský úřadující předseda vlády Nikol Pašinjan v pátek požádal ruského prezidenta Vladimira Putina o pomoc, včetně vojenské, v souvislosti se středečním incidentem v pohraničí s ázerbájdžánskými vojáky. Premiér o tom podle agentury TASS informoval na zasedání parlamentu.

Arménské ministerstvo obrany ve středu oznámilo, že ázerbájdžánské ozbrojené síly se ve snaze "upravit hranice" pokusily provést "určité práce" v jedné z příhraničních oblastí Sjunikské provincie. Po intervenci jednotky arménské armády ázerbájdžánští vojáci tyto práce přerušili a nyní strany jednají o urovnání vzniklého konfliktu.

Premiér incident označil za pokus Ázerbájdžánu přivlastnit si území Arménie. Podle něj ázerbájdžánské ozbrojené síly překročily státní hranici a pronikly na arménské území do hloubky 3,5 kilometru.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Zdroj: ČTK
Další zprávy