Adele zveřejnila celý titulní song k bondovce Skyfall

Kultura Kultura
5. 10. 2012 10:51
Song Skyfall se v plné verzi představil k padesátému výročí prvního bondovského filmu
Foto: Aktuálně.cz

Londýn - Zatímco výročí manželství prezidenta Obamy nepřišlo tentokrát na nejšťastnější den, fanoušci Jamese Bonda, agenta 007, dostali dárek k padesátému výročí snímku Dr.No, první filmové adaptace špiónských příběhů Iana Fleminga.

Zpěvačka Adele na svých webových stránkách zveřejnila plnou verzi titulního songu k filmu Skyfall, jenž se v Británii dostane do kin za tři týdny.

Očekávaný track se na internetu objevil ve "stylově bondovskou" chvíli - 00:07 londýnského času. Song je zároveň k dispozici na iTunes.  

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Čtyřiadvacetiletá Adele měla sice ze začátku o projektu pochybnosti, ale nakonec u ní převládlo nadšení. „Když v průběhu nahrávání zazněly smyčce, byl to pro mě jeden z nejúžasnějších momentů v životě. Jsem si jistá, že v šedesáti si budu spokojeně česat vlasy a všem vyprávět, že jsem kdysi byla bondgirl," popisuj své pocity zpěvačka.

Skladba k třiadvacáté bondovce vznikla v hudebním studiu Abbey Road Studies v Londýně a nahrál ji 77členný orchestr.

Lehce melancholická píseň začíná slovy „Toto je konec" (This is the end) a skutečně, podle některých informací z trailerů můžeme usuzovat, že James Bond v podání Daniela Craiga zemře… Ale nenechme se oklamat. Craig má přislíbeny ještě alespoň dva další bondovské filmy a svět superpiónů, krásných žen, podlých padouchů a roztodivných vynálezů vydrží ještě dlouho po padesátce.

Čtěte také
Agent 007 James Bond má povolení zabíjet už padesát let

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy