James Bond zachraňuje svět. Potřiadvacáté. Ve Skyfall

James Bond zachraňuje svět. Potřiadvacáté. Ve Skyfall
Nevynechá příležitost zhlédnout kvalitní umění
Daniel Craig předvede také několik světoznámých značek zboží. Například švýcarské hodinky
Ben Whishaw - nový vědec Q
Javier Bardem
Foto: Aktuálně.cz
Kultura Kultura
26. 10. 2012 10:39

Skyfall je velkolepou podívanou. Zručný režisér Sam Mendes, atraktivní námět o pádu jedné z nejmocnějších světových organizací a pro některé fanoušky vítaný návrat k několika opuštěným motivům. Dohromady jeden z nejzajímavějších hollywoodských blockbusterů roku.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy