Československé kvarteto: Zajímavé novinky od Jamese Harriese, Nylon Jail, Bad Karma Boy a Tolstoys

Hana Slívová Hana Slívová
14. 11. 2017 12:15
Jsou malí, ale byla by škoda je přehlédnout. Co nového u folkrockového písničkáře usazeného v České republice Jamese Harriese, někdejších "objevů roku", countryrockových Nylon Jail, a slovenských melancholických indiepopových kapel Bad Karma Boy a Tolstoys? Poslechněte si jejich nejnovější skladby.
Video: YouTube / James Harries

James Harries a chystané EP ze čtyř zemí

James Harries je britský, v České republice usazený folkrockový písničkář, který nyní chystá EP poskládané ze skladeb, jež vznikly v Čechách, na Slovensku, v Irsku i v Anglii.

EP zahrnuje skladbu Thrift Store Angel, na které se aranžérsky podílel velšský tenor saxofonista Osian Roberts, ale i dvě písně s textem irského básníka a spisovatele Paula McMahona. Harries často vystupoval sólo, během posledních let však kolem sebe ale shromáždil skupinu složenou z hudebníků, kteří hrávají například s Radůzou nebo Anetou Langerovou. Náhodné setkání s Ižděm Iždinským pak navedlo Harriese k nahrávání ve starém televizním studiu v Bratislavě formou live session.

Jedna z nových písní se objeví na soundtracku polského velkofilmu Plan B. Harries už dříve hudebně přispěl do snímků Lidice, Bobule či do krimi seriálu Modré stíny.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy