Warcraft převede na plátno stvořitel Zdrojového kódu

Kultura Kultura
1. 2. 2013 17:46
Duncan Jones nás zavede do Azerothu v roce 2015
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Slavná fantasy videoherní série Warcraft se dočká filmové adaptace, která byla poprvé oznámena před šesti lety. Režírovat ji bude jednačtyřicetiletý Duncan Jones, jenž je známý sci-fi snímky Zdrojový kód a Moon. Scénář napíše Charles Leavitt (Svět podle Prota, Krvavý diamant). 

Tři realtimeové strategie a především světoznámá onlineovka World of Warcraft (k níž přibyly zatím čtyři rozšíření) daly celému světu možnost v Azerothu bojovat buďto za vznešenou Alianci, nebo sympaticky divošskou Hordu.

Již v roce 2007 společnost Blizzard Entertainment, která hry vytvořila, zveřejnila info o natáčení filmu World of Warcraft, jehož se měl ujmout režisér Sam Raimi (Spider-Man, Mocný vládce Oz). Nyní je jasné, že se snímek bude jmenovat pouze Warcraft a jeho rozpočet má přesahovat 100 miliónů dolarů.

Legendary Pictures začnou s jeho natáčením koncem tohoto roku a chtějí jej vypustit do světa v roce 2015, tedy v tom samém období, na nějž jsou předběžně plánovány premiéry například Avengers 2, Justice League nebo Star Wars: Epizoda VII.    

„Už dávno byla hozena rukavice: ´Je možné natočit slušný film podle videohry?´ Vždycky jsem říkal, že to možné je. Musím se do toho pustit právě teď!" prohlásil režisér Duncan Jones na Twitteru.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy