Warcraft převede na plátno stvořitel Zdrojového kódu

Kultura Kultura
1. 2. 2013 17:46
Duncan Jones nás zavede do Azerothu v roce 2015
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Slavná fantasy videoherní série Warcraft se dočká filmové adaptace, která byla poprvé oznámena před šesti lety. Režírovat ji bude jednačtyřicetiletý Duncan Jones, jenž je známý sci-fi snímky Zdrojový kód a Moon. Scénář napíše Charles Leavitt (Svět podle Prota, Krvavý diamant). 

Tři realtimeové strategie a především světoznámá onlineovka World of Warcraft (k níž přibyly zatím čtyři rozšíření) daly celému světu možnost v Azerothu bojovat buďto za vznešenou Alianci, nebo sympaticky divošskou Hordu.

Již v roce 2007 společnost Blizzard Entertainment, která hry vytvořila, zveřejnila info o natáčení filmu World of Warcraft, jehož se měl ujmout režisér Sam Raimi (Spider-Man, Mocný vládce Oz). Nyní je jasné, že se snímek bude jmenovat pouze Warcraft a jeho rozpočet má přesahovat 100 miliónů dolarů.

Legendary Pictures začnou s jeho natáčením koncem tohoto roku a chtějí jej vypustit do světa v roce 2015, tedy v tom samém období, na nějž jsou předběžně plánovány premiéry například Avengers 2, Justice League nebo Star Wars: Epizoda VII.    

„Už dávno byla hozena rukavice: ´Je možné natočit slušný film podle videohry?´ Vždycky jsem říkal, že to možné je. Musím se do toho pustit právě teď!" prohlásil režisér Duncan Jones na Twitteru.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 10 minutami

Modul čínské sondy dokončil sběr hornin na Měsíci, o den předstihl plán

Modul čínské sondy Čchang-e 5 úspěšně odebral vzorky hornin z Měsíce a svůj úkol tak dokončil o den dříve, než se plánovalo. Nasbíraný materiál byl podle sdělení čínského vesmírného programu už bezpečně uložen do druhého modulu, který ho vynese na oběžnou dráhu kolem Měsíce. Agentury Reuters a AP a připomněly, že jde o první podobnou misi od 70. let.

Cílem projektu je získat pomocí vrtného zařízení a robotické paže z hloubky až dvou metrů kolem dvou kilogramů hornin a dalšího materiálu a dostat je na Zemi. Modul s vrtným zařízením svou práci dokončil za 19 hodin.

Realizace ambiciózního záměru je technicky náročná. Dva moduly sondy přistály v oblasti Oceanus Procellarum (Oceán bouří) na přivrácené straně Měsíce a dva zůstaly na oběžné dráze. Vzorky odebrané jedním z aparátů z lunárního povrchu nyní vynese druhý modul, který se pak spojí s "čekajícím" servisním modulem. Z něj se materiál po vynesení na oběžnou dráhu kolem Měsíce přesune do návratového modulu, jenž zamíří k Zemi.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Antimonopolní úřad znovu posoudí tendr na informační systém ministerstva práce

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se bude znovu zabývat výběrovým řízením na informační systém pro výplatu sociálních dávek, který vyhlásilo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Předseda úřadu původní rozhodnutí zrušil, vyplývá to z rozhodnutí zveřejněného na stránkách úřadu.

Pod rozhodnutím je podepsaný ještě bývalý předseda úřadu Petr Rafaj, který ve funkci skončil v pondělí. Úřad rozhodnutí zveřejnil až dnes, poté co nabylo právní moci. Nový systém měl být v provozu od začátku roku 2021, kdy vyprší už dvakrát prodlužovaná smlouva s dosavadní společností OK System. Ministerstvo na začátku října informovalo, že je připraveno případně smlouvu znovu prodloužit.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Soud uznal vinu obchodníků s naftou v letité kauze Setadiesel

Soud uznal vinu obchodníků s naftou v letité kauze litvínovské firmy Setadiesel. Potrestal 15 mužů nepodmíněnými a podmíněnými tresty. Škoda je vyčíslena na 351 milionů korun. Ústecký krajský soud vynesl ve čtvrtek rozsudek v Litoměřicích.

Soud uložil čtyřem mužům nepodmíněné tresty ve výši pěti let, jednomu uložil souhrnný tříletý nepodmíněný trest, ostatní dostali tříletý trest podmíněně odložený na zkušební dobu pěti let. Všem soud uložil také peněžité tresty v rozmezí od 200 000 do milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy