Osud Ligy spravedlivých závisí na Supermanovi

Kultura Kultura
31. 1. 2013 12:49
Muže z oceli rozhodne o kolektivním dobrodružství hrdinů DC comics
Henry Cavill jako Superman
Henry Cavill jako Superman | Foto: Warner Bros.

Praha - Pro filmový komiks Justice League, který už delší dobu chystají Warner Bros., je rozhodně důležitý finanční úspěch nejnovějšího supermanského filmu Muž z oceli.

Klíčovým projektem Warnerů je pro tento rok Muž z oceli od Zacka Snydera, který se snaží restartovat supermanskou franšízu.

Foto: Aktuálně.cz

"Vyjma Nolanových snímků o Batmanovi, společnost zatím nebyla schopna plně vytěžit svůj důl námětů od DC comics. Na Green Lanternovi z roku 2011 prodělali a filmová verze Justice League se pravděpodobně neobjeví před rokem 2015, jelikož špičky Warnerů naznačily, že čekají na zisk Muže z oceli, který má premiéru 14. července, než se rozhodnou, co dál," napsal server Variety v souvislosti s potvrzením Jeffa Robinova ve funkci prezidenta společnosti.

Studio nedávno oznámilo, že do superhrdinského týmu Justice League se chystá Batman, Superman, Wonder Woman, Flash a Green Lantern. Oproti komiksu by scházeli Aquaman a Martian Manhunter. Scénář píše Will Beall (Gangster Squad - Lovci mafie), ale režiséra Warneři zatím nepotvrdili.

Nový Superman musí při svém rozpočtu od pozemšťánů získat zpět více než půl miliardy dolarů, aby byl považován za komerčně úspěšného.

Muž z oceli bude mít v USA premiéru 14. června, v Česku o šest dní později.  

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 10 minutami

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

NATO označilo Čínu na systematickou výzvu, Peking se proti tomu ohradil

Peking v úterý obvinil Severoatlantickou alianci ze zveličování "teorie čínské hrozby" a z "mentality studené války". Čínské velvyslanectví při Evropské unii tak reagovalo na pondělní závěrečné usnesení summitu NATO, které uvádí, že Čína představuje pro alianci "systematické výzvy".

Vedoucí představitelé členských zemí aliance v usnesení konstatovali, že "deklarované ambice a asertivní chování Číny představují systematické výzvy pro mezinárodní řád založený na pravidlech i pro oblasti důležité pro bezpečnost aliance". Poukázali přitom na to, že obavy aliance vzbuzuje sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru i šíření dezinformací.

Čínské velvyslanectví v EU se proti tomu v úterý důrazně ohradilo, přičemž obvinilo NATO z projevování "mentality studené války" a ze snahy "uměle vytvářet konfrontace". Podle agentury AFP rovněž uvedlo, že výraz "systematické výzvy" popírá "mírový rozvoj" Číny, která má dvacetkrát méně jaderných hlavic než členské země NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy