Star Wars: Epizodu VII natočí režisér Star Treku

Kultura Kultura
25. 1. 2013 16:55
J.J. Abrams ukončil spekulace kolem pokračování Hvězdných válek
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Tříměsíční spekulace kolem režiséra sedmé epizody ságy Star Wars jsou zřejmě u konce. Podle zasvěceného zdroje se filmu plánovaného na rok 2015 ujme šestačtyřicetiletý J.J. Abrams, který již ve stejné úloze přivádí na svět snímky z „konkurenční" sci-fi řady - Star Trek.

J.J. Abrams už má za sebou také Mission Imposible III nebo mysterioznímu sci-fi thriller Super 8. On sám přitom nedávno spekulaci popřel a prohlásil, že i jako velký fanoušek fenoménu Hvězdných válek se raději podívá na konečný produkt jako regulérní návštěvník kina.

Foto: Aktuálně.cz

Abrams tak naváže na stvořitele celé série George Lucase, Irvina Kershnera a Richarda Marquanda. Studio Disney již dříve oznámilo, že chystá sedmý díl Hvězdných válek, který by měl jít do kin v roce 2015. Studio koupilo společnost Lucasfilm režiséra George Lucase, který Hvězdné války vytvořil, loni v říjnu za čtyři miliardy dolarů (76 miliard korun).

Scénář k další kapitole historie rytířů Jedi napíše držitel Oscara Michael Arndt (Malá Miss Sunshine, Toy story 3: Příběh hraček).

Podle filmového portálu The Wrap se jako o režisérovi pokračování Star Trek uvažovalo i o Benu Affleckovi, jehož thriller Argo nyní patří k oscarovým favoritům.

Adam Frazier z webové sci-fi publikace GeeksofDoom.com řekl, že Abrams by měl být s to natočit Hvězdné války, které budou originální a současně uspokojí skalní fanoušky. "Podařilo se mu oživit sérii Star Trek, která skomírala. Jestli je někdo schopen udělat to samé s Hvězdnými válkami, tak je to on," dodal Frazier.

Abramsův nejnovější snímek, Star Trek: Do temnoty, vstupuje do českých kin 6. června 2013.    

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy