Skyfall má nominaci, Bond získá i oscarovou poctu

Kultura Kultura
7. 1. 2013 17:15
Filmová akademie složí hold Jamesi Bondovi při předávání Oscarů
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Neobyčejně úspěšný a kritikou oslavovaný třiadvacátý film o Jamesi Bondovi Skyfall byl jako první ze série o agentu 007 nominovaný na cenu Producers Guild of America Award, jejíž vítěz v kategorii hraného filmu získal později Oscara pro nejlepší film v 16 z 23 případů.

Kromě špionážního thrilleru Sama Mendese s Danielem Craigem může být za nejlepší produkci odměněn Andersonův Až vyjde měsíc, Spielbergův Lincoln, Zero Dark Thirty od Kathryn Bigelow a šest dalších filmů.

V animované sekci spolu budou bojovat Burtonův Frankenweenie: Domácí mazlíček, Rebelka Marka Andrewse a Brendy Chapman a Legendární parta Petera Ramseyho.

Všechna ocenění budou předána 26. ledna v Los Angeles.

Hlavní cenu Producers Guild of America Award dostane jeden z těchto filmů:

1. Argo
2. Divoká stvoření jižních krajin
3. Nespoutaný Django
4. Bídníci
5. Pí a jeho život (Life of Pi)
6. Lincoln
7. Až vyjde měsíc
8. Terapie láskou (Silver Linings Playbook)
9. Skyfall
10. Zero Dark Thirty

Foto: MGM

Sledovanější však bude předávání zlatých sošek představujících přízeň Americké akademie filmových věd a umění. V rámci udílení Oscarů (24. února 2013) se dostane pocty i Jamesi Bondovi, který se v minulém roce dočkal padesátého výročí  filmové podoby.

„Jsme velmi šťastní, že můžeme do naší show zařadit zvláštní sekvenci přející bondovským filmům k jejich padesátým narozeninám," prohlásili producenti Craig Zadan a Neil Meron. „Počínaje Dr. No z roku 1962, filmy o 007 se staly nejdelší kinematografickou franšízou a milovaným globálním fenoménem."

Terri Schwarz ze serveru MTV spekuluje, jestli by součástí sekvence nemohl být výstup všech šesti dosud žijících představitelů Jamese Bonda (Seana Conneryho, Georgie Lazenbyho, Rogera Moora, Timothyho Daltona, Pierce Brosnana a Daniela Craiga). Žádné detaily zatím oznámeny nebyly.

Již 10. ledna se dozvíme, jestli se Skyfall dostal mezi snímky nominované na Oscara.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy