Okresní přebor druhý týden láká nejvíc diváků

Kultura Kultura
10. 4. 2012 15:14
Okresní přebor je podruhé na prvním místě tuzemské návštěnosti kin
Okresní přebor
Okresní přebor | Foto: Bontonfilm

Praha - Žebříček návštěvnosti tuzemských kin již druhý týden vede česká komedie Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka. Film přes víkend zhlédlo 76 139 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 10 milionů 651 tisíc korun.

Na druhém místě je pokračování komedie Prci, prci, prcičky s podtitulem Školní sraz. Film přes víkend zhlédlo téměř 55 tisíc diváků, kteří za vstupenky utratili 5 milionů 797 tisíc korun.

Z druhé na třetí příčku klesla dobrodružná fantasy Hněv Titánů. Propad v návštěvnosti o 41 procent znamenal pro film 18 tisíc diváků za víkend.

3D verze slavného velkofilmu Titanic Jamese Camerona přilákala o víkendu 17 tisíc diváků, za které film utržil 2 milion 777 tisíc korun.

Komedie s Jiřím Mádlem Probudím se včera je na pátém místě s 16 486 diváky. Měsíc pro premiéře film zhlédlo téměř 132 tisíc diváků.

Téměř 60procentní pokles je patrný u dramatu Miláček s Robertem Pattinsonem v hlavní roli. Snímek je na dvanácté příčce s 1536 víkendovými diváky.

O 45 procent poklesla návštěvnost českému dramatu Čtyři slunce režiséra Bohdana Slámy. Snímek je na patnáctém místě a o víkendu jej zhlédlo 1464 diváků.

Poslední tři místa žebříčku obsadil oscarový Umělec, horor Zatímco spíš a poslední je drama Musíme si promluvit o Kevinovi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy