Morricone nahrává v Praze hudbu k Tornatorově filmu

Kultura ČTK Kultura, ČTK
11. 10. 2012 8:37
Slavný italský skladatel opět nahrává v Praze
Ennio Morricone
Ennio Morricone | Foto: Reuters

Praha - Legendární italský filmový skladatel Ennio Morricone se opět vrací do hostivařských studií v Praze, tentokrát poprvé s uznávaným italským režisérem Giuseppem Tornatorem (Neznámá, Baaria). S Českým národním symfonickým orchestrem (ČNSO) do 11. října natáčí hudbu k připravovanému Tornatoreho filmu The Best Offer.

Snímek The Best Offer, v němž hrají například Geoffrey Rush (Králova řeč, Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna), Jim Sturgess (Oko bere,Útěk ze Sibiře) a Donald Sutherland (Šéfové na zabití, Hunger Games), bude mít premiéru příští rok v lednu. Asi nejznámějším filmem režiséra Tornatoreho je Bio Ráj z roku 1989, za něhož získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

Slavný Morricone si pražská studia oblíbil. Natáčel zde již několikrát, naposledy letos v červnu hudbu pro druhou sérii italského televizního seriálu Jako delfín od režiséra Stefana Realiho. Loni v červenci se poprvé v Obecním domě představil i jako dirigent v rámci letního festivalu Prague Proms.

Třiaosmdesátiletý Morricone vytvořil hudbu k více než čtyřem stovkám televizních seriálů a filmů, z nichž jsou nejznámější westerny, například Tenkrát na Západě (1968). Je nositelem několika cen Grammy a Zlatých glóbů. Pětkrát byl nominován na Oscara, nakonec tuto cenu získal za celoživotní dílo.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jaké budou filmové novinky?

 

Právě se děje

před 20 minutami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy