Fringe Festival změní Prahu na divadelní Broadway

Kultura ČTK Kultura, ČTK
1. 6. 2012 12:50
Oblíbený festival sezval stovku umělců z celého světa
Zdroj: http://www.praguefringe.com/
Zdroj: http://www.praguefringe.com/ | Foto: Aktuálně.cz

Praha - V pořadí již jedenáctý ročník Fringe Festivalu oživí od 1. do 9. června nejrůznější místa historické Prahy. Během devíti červnových dní se návštěvníkům představí stovka umělců z celého světa, kteří kromě divadelních her přivezou i nejrůznější hudební nebo taneční vystoupení. Přibližně 240 nejrůznějších představení bude možné shlédnout v Malostranské besedě, Divadle Inspirace, Divadle Kampa, Divadle Na Prádle a Kavárně 3+1.

„Všechna představení kladou důraz na vizualitu, jejich délka se pohybuje mezi 45 až 60 minutami. Zaručeně vás pobaví a nabídnou trochu jiný pohled. A co víc, během jednoho večera jich můžete vidět i několik - jednoduše kulturní jízda na horské dráze!" láká návštěvníky mluvčí akce Petr Vodseďálek. Pražský Fringe Festival již tradičně umožňuje českým milovníkům divadla a tance poznat zahraniční tvorbu a ukázat kontrast s tuzemskou kulturní scénou. Velký důraz je také kladen na umělecký dialog mezi divákem a performerem.

Program láká poznat široké spektrum umělců, mezi které se řadí například „herecký mág" Gerard Logan a jeho verze Shakespearovy geniální brutální básně pro jednoho herce The Rape of Lucrece (Znásilnění Lukrécie), exoticky působí také Gail Whitmore s neuvěřitelným vystoupením Human Jukebox (Lidský Jukebox), které čítá na 2000 písní zpívaných zpaměti, nebo Kanadská performerka Kate Nankervis a její taneční představení Only Place (Jediné místo) o ženě, která žije sama v pokoji.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Předlohou pražské verze festivalu se stala již tradiční akce, která vznikla ve skotském Edinburghu v roce 1947, a může se chlubit titulem největšího uměleckého festivalu na světě. Na Fringe Festivalu 2012 vystoupí umělci z Austrálie, České republiky, Estonska, Francie, Irska, Itálie, Izraele, Japonska, Kanady, Nizozemí, Nového Zélandu, Rakouska, Řecka, Singapuru, Slovinska, Španělska, USA a Velké Británie.

 

Právě se děje

Další zprávy