Nesnášíte svoji práci? Dejte pozor, takhle se to odráží na vašem zdraví

Magazín Magazín
26. 1. 2019 8:00
Každý má občas v práci špatný den, ale dlouhodobý stres v zaměstnání se může vážně odrazit na zdravotním stavu člověka. Profesor Jeffrey Pfeffer ze Stanfordovy univerzity, který se dlouhodobě zabývá metodami managementu v pracovních organizacích, ve svém výzkumu zjistil, že špatné vedení a šéfové ve firmách bývají příčinou až osmi procent zdravotních potíží obyvatel Spojených států ročně. Americký server Huffington Post nyní ve spolupráci s týmem profesora Pfeffera zveřejnil seznam nejčastějších příznaků nadměrného pracovního stresu včetně několika tipů, jak s ním bojovat. Podívejte se.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Nemůžete spát a přitom jste pořád unavení

Podle klinické psycholožky Monique Reynoldsové z Centra pro úzkosti a změny chování jsou jedním z nejčastějších projevů dlouhodobého stresu na pracovišti právě bezesné noci.

"Lidé se mi svěřují, že buď vůbec nemohou usnout, protože jim hlavou neustále proudí myšlenky, nebo se jim usnout daří, ale spánek jim dlouho nevydrží. V takových případech se probouzejí uprostřed noci a uvažují, jestli nezapomněli na některé své pracovní úkoly," přibližuje Reynoldsová.

Při chronické únavě přitom člověku nepomůže, když si dá dvacetiminutového šlofíka na kanapi ani když se snaží o víkendu dospat. "Stresující práce nás může dostat do kruhu, ze kterého nevede cesta. Cítíme se zahlcení prací, protože příliš dlouho pracujeme, a pracujeme příliš dlouho, protože máme práce až nad hlavu," popisuje profesor Pfeffer.

 

Právě se děje

Další zprávy