Nesnášíte svoji práci? Dejte pozor, takhle se to odráží na vašem zdraví

Magazín Magazín
26. 1. 2019 8:00
Každý má občas v práci špatný den, ale dlouhodobý stres v zaměstnání se může vážně odrazit na zdravotním stavu člověka. Profesor Jeffrey Pfeffer ze Stanfordovy univerzity, který se dlouhodobě zabývá metodami managementu v pracovních organizacích, ve svém výzkumu zjistil, že špatné vedení a šéfové ve firmách bývají příčinou až osmi procent zdravotních potíží obyvatel Spojených států ročně. Americký server Huffington Post nyní ve spolupráci s týmem profesora Pfeffera zveřejnil seznam nejčastějších příznaků nadměrného pracovního stresu včetně několika tipů, jak s ním bojovat. Podívejte se.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Nemůžete spát a přitom jste pořád unavení

Podle klinické psycholožky Monique Reynoldsové z Centra pro úzkosti a změny chování jsou jedním z nejčastějších projevů dlouhodobého stresu na pracovišti právě bezesné noci.

"Lidé se mi svěřují, že buď vůbec nemohou usnout, protože jim hlavou neustále proudí myšlenky, nebo se jim usnout daří, ale spánek jim dlouho nevydrží. V takových případech se probouzejí uprostřed noci a uvažují, jestli nezapomněli na některé své pracovní úkoly," přibližuje Reynoldsová.

Při chronické únavě přitom člověku nepomůže, když si dá dvacetiminutového šlofíka na kanapi ani když se snaží o víkendu dospat. "Stresující práce nás může dostat do kruhu, ze kterého nevede cesta. Cítíme se zahlcení prací, protože příliš dlouho pracujeme, a pracujeme příliš dlouho, protože máme práce až nad hlavu," popisuje profesor Pfeffer.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy