Věci slavného šéfkuchaře Anthonyho Bourdaina jdou do aukce, peníze dostane rodina

Magazín Magazín
17. 9. 2019 15:30
Více než dvě stovky osobních věcí slavného amerického šéfkuchaře a novináře Anthonyho Bourdaina si budou moci koupit jeho fanoušci v nadcházející říjnové aukci. Mezi nimi jsou obrazy, oblečení i jeho personifikovaný šéfkuchařský nůž značky Bob Kramer v hodnotě šest tisíc dolarů, v přepočtu zhruba 141 tisíc korun. Většina peněz půjde Bourdainově bývalé manželce Ottavii a jejich dceři Arianě.
Anthony Bourdain spáchal sebevraždu loni v červnu.
Anthony Bourdain spáchal sebevraždu loni v červnu. | Foto: Reuters

Podle mluvčí aukční kanceláře Lark Mason Associates je celková hodnota věcí k prodeji odhadována na 400 tisíc dolarů, v přepočtu téměř 9,5 milionu korun.

Položky budou draženy na internetové platformě mezi 9. a 30. říjnem a aukci doprovodí také výstavy v New Yorku, ve městě Savannah ve státě Georgia a New Braunfels ve státě Texas, informovala americká televizní stanice CNN

Ceny za jednotlivé předměty se pohybují od pár stovek po tisíce dolarů. Více než polovina z celkové částky půjde pozůstalým slavného šéfkuchaře - Bourdainově bývalé manželce Ottavii Busiaové a jejich dceři Arianě.

Zbytek částky poputuje na Bourdainův stipendijní program Amerického kulinářského institutu, prostřednictvím něhož mohou studenti vycestovat do zahraničí, aby nabrali zkušenosti. 

Mezi Bourdainovými věcmi jsou například umělecká díla Ralpha Steadmana a Johna Lurieho, kteří se objevili i v Bourdainově pořadu Parts Unknown. Dále  personifikovaný šéfkuchařský nůž značky Bob Kramer v hodnotě šest tisíc dolarů anebo bunda amerického námořnictva, kterou dostal v roce 2006. 

Anthony Bourdain spáchal sebevraždu loni v červnu. Našli jej v hotelovém pokoji ve francouzské obci Kaysersberg nedaleko Colmaru, kde v té době natáčel další díl pořadu Parts Unknown. Bylo mu 61 let a jeho smrt překvapila celý svět. 

 

Právě se děje

před 12 minutami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP. Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce "podpořit investice" v Británii.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Biden se dohodl se senátory, investice do infrastruktury dosáhnou 600 miliard dolarů

Americký prezident Joe Biden ve čtvrtek po mnoha týdnech jednání mezi Bílým domem a Kongresem ohlásil dosažení dohody ohledně investic do infrastruktury. Podle deníku The New York Times a agentury AP se zřejmě přiklonil k plánu od skupiny složené z demokratických i republikánských senátorů, který počítá s novými výdaji ve výši skoro 600 miliard dolarů (skoro 13 bilionů Kč).

"Máme dohodu," prohlásil prezident při netradičním vystoupení na příjezdové cestě Bílého domu v doprovodu několika senátorů, s nimiž předtím jednal. Mnoho detailů zatím není k dispozici. Na twitteru Biden uvedl, že nový infrastrukturní plán "vytvoří miliony amerických pracovních míst". Ohlášený balíček je zřejmě výrazně menší oproti plánu s investicemi a daňovými úlevami v celkovém objemu 2,3 bilionu dolarů, s nímž Biden přišel na konci března.

Zdroj: ČTK
Další zprávy