Zemřel herec James Michael Tyler. Číšníkovi ze seriálu Přátelé bylo 59 let

ČTK ČTK
25. 10. 2021 8:25
Po nemoci ve věku 59 let zemřel americký herec James Michael Tyler, který se proslavil především díky sitcomu Přátelé. Hrál Gunthera, číšníka z kavárny, kterou navštěvuje šestice hlavních postav.
James Michael Tyler v seriálu Přátelé | Video: Magic Box

Tyler zemřel v neděli ráno doma v Los Angeles, oznámil podle stanice BBC jeho manažer.

V roce 2018 lékaři hercovi diagnostikovali pokročilou rakovinu prostaty. Nemoc se mu později rozšířila i do kostí.

Jeho manažer připomněl, že Tyler se ve snaze pomoci co nejvíce lidem nebál svůj příběh zveřejnit a přesvědčoval muže, aby již od 40 let podstupovali krevní test, který může rakovinu prostaty odhalit.

Přestože v Přátelích se neobjevoval tak často jako šest hlavních protagonistů, i tak si získal popularitu mezi diváky seriálu. Coby Gunther z kavárny Central Perk měl roli neúnavného ctitele své kolegyně Rachel v podání Jennifer Anistonové. Objevil se v téměř 150 epizodách sitcomu.

Hodinový speciál seriálu Přátele po 17 letech bude spíš nostalgická sešlost, herci tam budou sami za sebe, říká filmový publicista Petr Cífka. | Video: Michael Rozsypal
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy