Obrazem: Nejezte blbě! Takhle se hodovalo na Pražském hradě

Obrazem: Nejezte blbě! Takhle se hodovalo na Pražském hradě
Poslední květnový víkend přivítalo hlavní město devátý ročník Prague Food Festivalu, tedy, jak název napovídá, festivalu, kde si návštěvníci mohli dopřát tu nejkvalitnější kuchyni z celého světa.
Místem konání byly Královské zahrady u Pražského hradu.
Stánky zde mělo 26 restaurací, v nichž se mimo jiné vystřídaly i kuchařské hvězdy s michelinskými oceněními.
Kromě toho zde svůj kout měly samozřejmě i farmářské a bio potraviny, které jste si zde pochopitelně mohli rovnou zakoupit.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
30. 5. 2015 19:33
Tady Láďu Hrušku rozhodně nehledejte. Hlavní město hostilo festival špičkové kuchyně Prague Food Festival, tentokrát s titulním heslem Nejezte blbě! Jak to tam vypadalo? Podívejte se v naší galerii.
 

Právě se děje

před 43 minutami

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro" koncem dubna

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro", tedy do mechanismu směnných kurzů ERM-2, koncem dubna. V pátek to uvedl bulharský premiér Bojko Borisov. Podle něj současná koronavirová krize ukazuje, že členské státy eurozóny a ty země, které jsou už do ERM-2 zařazeny, budou mít po odeznění pandemie k dispozici miliardy eur na oživení ekonomiky, zatímco ostatní si budou muset půjčovat za vyšší úrok.

Země původně předpokládala, že k ERM-2, kde musí vydržet dva roky před přijetím eura, a k bankovní unii se připojí letos v červenci. V posledních týdnech se pak zdálo, že globální krize vyvolaná šířením koronaviru Sofii přiměje plán odsunout až na příští rok.

Borisov ale dnes vysvětlil, že se jeho vláda rozhodla po konzultacích se šéfkou Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeovou a s vysoce postavenými úředníky ECB přípravy naopak urychlit. Dodal také, že je přesvědčen, že jak jeho země, tak Chorvatsko do eurozóny přijaty budou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy