Obrazem: Nejezte blbě! Takhle se hodovalo na Pražském hradě

Obrazem: Nejezte blbě! Takhle se hodovalo na Pražském hradě
Poslední květnový víkend přivítalo hlavní město devátý ročník Prague Food Festivalu, tedy, jak název napovídá, festivalu, kde si návštěvníci mohli dopřát tu nejkvalitnější kuchyni z celého světa.
Místem konání byly Královské zahrady u Pražského hradu.
Stánky zde mělo 26 restaurací, v nichž se mimo jiné vystřídaly i kuchařské hvězdy s michelinskými oceněními.
Kromě toho zde svůj kout měly samozřejmě i farmářské a bio potraviny, které jste si zde pochopitelně mohli rovnou zakoupit.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
30. 5. 2015 19:33
Tady Láďu Hrušku rozhodně nehledejte. Hlavní město hostilo festival špičkové kuchyně Prague Food Festival, tentokrát s titulním heslem Nejezte blbě! Jak to tam vypadalo? Podívejte se v naší galerii.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy