Kšána mladší: Tak to vypadá v moderním řeznictví Naše maso

Kšána mladší: Tak to vypadá v moderním řeznictví Naše maso
Za pult se František Kšána poprvé postavil ve 14 letech kvůli svému otci, který je také řezník.
Přidanou hodnotou moderního řeznictví Naše maso, který provozuje společně s restauratérem Tomášem Karpíškem, je fakt, že na místě připraví cokoli, na co si zákazník ukáže.
Obchod nedaleko náměstí Republiky v Praze dýchá domáckou atmosférou, a to nejen díky nabízenému sortimentu.
Za pultem prodávají mladí lidé ve stylových zástěrách.
Foto: Vojtěch Marek
jaz
20. 5. 2015 17:25
"Když dokážete udělat dobrou potravinu, těší vás to. Jak jsem ale dospíval, říkal jsem si, do čeho jsem se to proboha dal."
 

Právě se děje

před 13 minutami

Bezpečnostní dotazník na dostavbu Dukovan měli dostat i Číňané, řekl Zeman

Bezpečnostní dotazník kvůli stavbě nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany měla dostat i čínská firma, domnívá se prezident Miloš Zeman. Čím více firem se tendru zúčastní, tím nižší podle něj bude konečná cena. Rozdíl může být řádově desítky miliard korun. Řekl to v rozhovoru pro server Blesk.cz.

Zeman odmítl varovaní českých bezpečnostních služeb před zařazením čínských a ruských firem do tendru na stavbu nového jaderného bloku. Naznačil, že za jejich zprávami může být i konkurenční boj některých firem, které se o zakázku budou ucházet.

"Jenom ekonomický analfabet neví, že čím nižší počet uchazečů, tím je zákonitě vyšší cena," řekl Zeman. "Takže když na základě blouznění zpravodajských služeb vyřadíte některé uchazeče, dokonce dva z pěti, tak tím zákonitě vzroste cena těch zbývajících tří, kteří budou ve slabším konkurenčním prostředí," poznamenal. Cenový rozdíl podle něj může být v řádu desítek miliard korun.

Z vyjádření ministerstva průmyslu a obchodu v březnu vyplynulo, že Česko v tendru neosloví čínského zájemce, společnost CGN. Zůstat by tak měli čtyři uchazeči - francouzská EdF, jihokorejská KNHP, kanadsko-americký Westinghouse a ruský Rosatom. Účast Rosatomu kritizuje opozice i někteří bezpečnostní experti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy