Modro-černé šaty? Čech vydražil ty bílo-zlaté. Za 52 tisíc

16. 3. 2015 11:50
Modro-černé šaty, které polovina lidí viděla jako bílo-zlaté, se před pár týdny staly nejdiskutovanějším tématem na internetu. Firma, která šaty vyrobila, teď bílo-zlatý model vydražila.
Modro-černé šaty. Nebo bílo-zlaté? | Video:

Praha – Miliony lidí po celém světě se před pár týdny zaobíraly kauzou, zda na publikované fotografii jsou vyfocené bílo-zlaté, nebo modro-černé šaty. Firma Roman Originals, která tolik diskutované šaty vyrobila, si mediální pozornost nemohla vynachválit. Všechny varianty zmíněných šatů byly okamžitě vyprodány.

Lidé na sociálních sítích, kteří byli skálopevně přesvědčeni, že na fotografii vidí bílo-zlaté šaty, však byli zklamáni tím, že žádná taková varianta ve skutečnosti neexistuje.

Firma tedy vyrobila i tuto verzi a dala ji do aukce na e-Bay s tím, že vydraženou částku zdvojnásobí a peníze pošle britské charitativní organizaci Comic Relief.

Bílo-zlatou variantu celosvětově slavných šatů nakonec vydražil český podnikatel Tomáš Petrů za 1356 liber, což je v přepočtu téměř 52 tisíc Kč.

Celou kauzu odstartovala fotka šatů, kterou koncem února vyvěsila na sociální síť Tumblr jednadvacetiletá zpěvačka Caitlin McNeillová ze Skotska. Její přátelé se totiž nemohli dohodnout, jakou barvu oděv má. Stejnou otázku nakonec řešil celý svět včetně celebrit jako Kim Kardashian, Justin Bieber či Taylor Swift.

 

Právě se děje

Další zprávy