Extravagantní i vkusné. Módní kreace na dostihovém svátku

Extravagantní i vkusné. Módní kreace na dostihovém svátku
Ladies' Day  v Cheltenhamu
Ladies' Day v Cheltenhamu
Ladies' Day v Cheltenhamu
Ladies' Day  v Cheltenhamu
Foto: Reuters
jaz
14. 3. 2015 11:00
Cheltenham Gold Cup je sportovním svátkem, který si užije smetánka i obyčejní Britové.

Cheltenham – Vrchol zimní překážkové sezóny Cheltenham Gold Cup právě probíhá na v Gloucestershire a řadí se mezi nejslavnější dostihy světa. Je tomu tak už od roku 1907.

Týdenní festival nabízí řadu závodů i doprovodných akcí. Na tzv. Ladies' Day jsou na dostizích kromě fanoušků koňských závodů k vidění i kloboukové kreace od nejstřídmějších po ty nejextravagantnější. Volí se i vítězka nejkrásnějšího outfitu. Letos se jí stala Jennifer Wrynne, která oblékla krátké šaty s bílou kožešinou a růžový krajkový klobouk.

Dorazila snacha britské královny

Závodů se tradičně účastní i členové britské královské rodiny. Letos na Ladies day dorazila Camilla, vévodkyně z Cornwallu ve skotském tvídu a klobouku s kožešinou.

Na podobné významné akce platí přísný dress code, ovšem Cheltenham Gold Cup se koná začátkem března, kdy je počasí velmi nevyzpytatelné, proto jsou organizátoři benevolentní. Na oficiálních stránkách závodu pořadatelé uvádí, že ženy běžně nosí klobouky a pánové obleky. Povoleny jsou i kostýmy, nesmí být ale nijak urážející, proto si pořadatel vyhrazuje právo takto oblečeného účastníka jednoduše na dostih nevpustit.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy