Extravagantní i vkusné. Módní kreace na dostihovém svátku

Extravagantní i vkusné. Módní kreace na dostihovém svátku
Ladies' Day  v Cheltenhamu
Ladies' Day v Cheltenhamu
Ladies' Day v Cheltenhamu
Ladies' Day  v Cheltenhamu
Foto: Reuters
jaz
14. 3. 2015 11:00
Cheltenham Gold Cup je sportovním svátkem, který si užije smetánka i obyčejní Britové.

Cheltenham – Vrchol zimní překážkové sezóny Cheltenham Gold Cup právě probíhá na v Gloucestershire a řadí se mezi nejslavnější dostihy světa. Je tomu tak už od roku 1907.

Týdenní festival nabízí řadu závodů i doprovodných akcí. Na tzv. Ladies' Day jsou na dostizích kromě fanoušků koňských závodů k vidění i kloboukové kreace od nejstřídmějších po ty nejextravagantnější. Volí se i vítězka nejkrásnějšího outfitu. Letos se jí stala Jennifer Wrynne, která oblékla krátké šaty s bílou kožešinou a růžový krajkový klobouk.

Dorazila snacha britské královny

Závodů se tradičně účastní i členové britské královské rodiny. Letos na Ladies day dorazila Camilla, vévodkyně z Cornwallu ve skotském tvídu a klobouku s kožešinou.

Na podobné významné akce platí přísný dress code, ovšem Cheltenham Gold Cup se koná začátkem března, kdy je počasí velmi nevyzpytatelné, proto jsou organizátoři benevolentní. Na oficiálních stránkách závodu pořadatelé uvádí, že ženy běžně nosí klobouky a pánové obleky. Povoleny jsou i kostýmy, nesmí být ale nijak urážející, proto si pořadatel vyhrazuje právo takto oblečeného účastníka jednoduše na dostih nevpustit.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Microsoft koupí za 19,7 miliardy dolarů firmu Nuance. Ta pomáhala vyrobit asistentku Siri pro Apple

Americký softwarový gigant Microsoft dnes potvrdil, že koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá mimo jiné vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Microsoft se snaží svou strategii přechodu ke cloudovým službám posílit i o odvětví zdravotnictví. Do hodnoty transakce 19,7 miliardy dolarů (430,3 miliardy korun) je zahrnut i čistý dluh.

Nuance asistovala společnosti Apple při spuštění osobního asistenta Siri a produkuje software, který se používá například v automobilovém průmyslu. Nuance i Microsoft nyní těží z rozmachu medicíny na dálku, neboť během pandemie covidu-19 se část styku s lékaři přesunula na internet. Produkty Nuance používá přes 55 procent amerických lékařů a 77 procent amerických nemocnic. 

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Stát zatím kompenzaci regionální dopravy nechystá, počká na stanovisko Evropské komise

Stát zatím kompenzace pro kraje za ztráty v regionální dopravě nechystá. Pro případná jednání s kraji o podpoře bude klíčový výsledek současných jednání s Evropskou komisí o kompenzacích pro železniční dopravce, pro které stát připravuje kompenzace až za 1,5 miliardy korun.

Pokud komise dotace pro dopravce schválí, bude stát jednat s kraji. To se podle ministerstva dopravy dá očekávat na konci května. Sdělil to dnes řekl mluvčí ministerstva František Jemelka. Kraje v minulých dnech oznámily, že loni na jízdném z veřejné dopravy ztratily 3,7 miliardy korun, žádají proto o pomoc stát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy