Sting, Young Fathers, The Veils... 10 tipů, na koho jít na festivalu Metronome

Hana Slívová Hana Slívová
22. 6. 2017 5:00
První velký festival tohoto léta je tu. Na pražském Výstavišti budou hrát v pátek 23. a v sobotu 24. června interpreti, které pozvali organizátoři druhého ročníku festivalu Metronome. Kromě koncertů zahraničních hostů ale bude mít smysl vyrazit i na vystoupení tuzemských hudebníků - letošní Metronome se totiž nese ve znamení spolupráce, a většina kapel si tak na koncerty přizvala své kolegy. S Klárou Vytiskovou zahraje jazzman Ondřej Pivec, s Lenny raper Paulie Garand a s kapelou November 2nd zase Bradley Stratton z Cirkusu Praha. Další tipy? Jsou v naší grafice.
Foto: Festival Metronome

Ewa Farna a David Dorůžka

Pátek, 18:30, ČT Park Stage
Spolupráce popové zpěvačky Ewy Farne a špičkového jazzového kytaristy Davida Dorůžky by mohla být překvapením nejen pro ty, kteří na česko-polskou interpretku narážejí pouze na stránkách bulváru. Třiadvacetiletá Farna zahraje na Metronomu repertoár ze své polské jazzové desky. Na kytaru ji doprovodí právě sedmatřicetiletý David Dorůžka,

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy