Sting, Young Fathers, The Veils... 10 tipů, na koho jít na festivalu Metronome

Hana Slívová Hana Slívová
22. 6. 2017 5:00
První velký festival tohoto léta je tu. Na pražském Výstavišti budou hrát v pátek 23. a v sobotu 24. června interpreti, které pozvali organizátoři druhého ročníku festivalu Metronome. Kromě koncertů zahraničních hostů ale bude mít smysl vyrazit i na vystoupení tuzemských hudebníků - letošní Metronome se totiž nese ve znamení spolupráce, a většina kapel si tak na koncerty přizvala své kolegy. S Klárou Vytiskovou zahraje jazzman Ondřej Pivec, s Lenny raper Paulie Garand a s kapelou November 2nd zase Bradley Stratton z Cirkusu Praha. Další tipy? Jsou v naší grafice.
Sting zahraje na Metronomu v pátek večer.
Sting zahraje na Metronomu v pátek večer. | Foto: Festival Metronome
Foto: Festival Metronome

Ewa Farna a David Dorůžka

Pátek, 18:30, ČT Park Stage
Spolupráce popové zpěvačky Ewy Farne a špičkového jazzového kytaristy Davida Dorůžky by mohla být překvapením nejen pro ty, kteří na česko-polskou interpretku narážejí pouze na stránkách bulváru. Třiadvacetiletá Farna zahraje na Metronomu repertoár ze své polské jazzové desky. Na kytaru ji doprovodí právě sedmatřicetiletý David Dorůžka,

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 7 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy