Markéta Irglová se vdala za amerického baskytaristu

Kultura ČTK Kultura, ČTK
22. 7. 2011 13:26
Třiadvacetiletá držitelka Oscara to uvedla na Twitteru
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Zpěvačka a hudebnice Markéta Irglová se vdala za amerického baskytaristu Tima Iselera. Třiadvacetiletá držitelka Oscara to uvedla na svém účtu na Twitteru. "Chtěla bych se s vámi podělit o to, že už jsem nyní vdaná žena. Vzala jsem si toho nejkrásnějšího muže, jakého jsem kdy potkala," cituje Irglovou deník Blesk.cz.

Rodačka z Valašska žije v irském Dublinu. Oscara získala v roce 2008 společně se svým tehdejším životním partnerem, irským hudebníkem Glenem Hansardem, za píseň Falling Slowly, která zazněla v nízkorozpočtovém filmu Once.

Právě nízkorozpočtový muzikál přispěl k úspěchu jejich nekomplikovaných písní. Filmový příběh romantické lásky pouličního muzikanta a dívky z východní Evropy, v němž zazněla zlatou sošku oceněná balada Falling Slowly, nakonec přerostl i do reálného světa.

Oscar 2008: Glen Hansard a Markéta Irglová
Oscar 2008: Glen Hansard a Markéta Irglová | Foto: Reuters

A pak se dostal až do popkulturního pantheonu, když ho zaznamenal a podle tradice zparodoval seriál Simpsonovi. Konec romance, kterou svět sledoval v přímém přenosu, pak shodou okolností zmapoval dokument The Swell Season.

Žádný český muzikant se v posledních dvou dekádách nedočkal takového úspěchu ve světě jako Irglová. Kromě Oscara za nejlepší filmovou píseň a získala dvě nominace na Grammy, koncertovala na největších amarických festivalech.

S Hansardem se znala od třinácti, nejprve spolu jen koncertovali. Po partnerském rozchodu se třiadvacetiletá písničkářka vydala na sólovou dráhu s albem Anar, které vyjde v srpnu. Nový materiál představila zpěvačka v květnu na turné po České republice.

Čtěte také:
Oscary? Nejraděj vzpomínám na hraní Falling Slowly
Glen Hansard a Markéta Irglová se kýče nebojí
Hansardovi, Irglové i lidstvu skončila prima sezóna

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Schodek letošního státního rozpočtu bude kolem 400 miliard Kč, řekla Schillerová

Schodek státního rozpočtu za celý letošní rok bude zřejmě kolem 400 miliard Kč, řekla v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Deficit by tak byl vyšší než vloni, ale menší proti plánu. Původně plánovaný letošní schodek činil 500 miliard Kč. Na příští rok ministerstvo financí (MF) navrhuje schodek 376,6 miliardy Kč.

Podle Schillerové od května postupně tempo růstu schodku klesá, podle jejího odhadu by tak konečný deficit měl být kolem 400 miliard Kč. "Roli ale ještě sehrají především investice," dodala ministryně.

Deficit státního rozpočtu tak bude zřejmě vyšší než vloni. Tehdy stát hospodařil podle nedávno schváleného závěrečného účtu se schodkem 367,4 miliardy korun. Sněmovna původně schválila schodek 40 miliard, ale postupně ho kvůli dopadům pandemie zvýšila až na 500 miliard korun.

Letošní schodek rozpočtu by se podle předpokladů ministryně měl ve zbývající části roku zvýšit asi o 100 miliard Kč, ke konci srpna podle údajů MF činil 298,1 miliardy korun. Šlo o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy