Kdo zahraje v srpnu na hudebních festivalech?

Zbyněk Klíč
21. 6. 2011 23:52
V srpnu zahrají De Bill Heads, Iggy Pop nebo Priesnietz
Foto: Petr Protivánek

První srpnový víkend je na programu Sázavafest, multikulturní hudební festival, ktery se uskuteční 4.-7.8.2011 ve středočeském Benešově. O týden později pak pod harrachovským můstkem zahrají na festivalu Keltská noc třeba Tři sestry, Sto zvířat, Vypsaná fixa, Wohnout, Doctor P.P., E!E nebo De Bill Heads.

Neodmyslitelnou součástí druhé poloviny srpna je Open Air festival v Trutnově, kde se letos můžete těšit na The Chemical Brothers, Iggyho Popa, Tatabojs, Plastic People of The Universe, Mňágu a Žďorp nebo Visací zámek.

Komu se zalíbilo na červencovém Masters Of Rock, může do Vizovic zavítat ještě jednou, a to v rámci Vizovického trnkobraní, kde zahrají Aneta Langerová, Laura a její tygři, Buty nebo Anna K. Termín festivalu je 19.-21.8.

Severočeské Vroutky hostí 26.-27.8. populární Rock for Church(ill), na kterém se představí například Visací zámek, Krucipüsk, Priessnitz nebo Matahari. Stejně jako v minulém roce bude festival zasvěcen pomoci zrakově postiženým ve Rwandě.

Zkrátka, kdo chce prožít bohaté hudební léto, má opět z čeho vybírat!

 

Právě se děje

před 37 minutami

Kritická kniha o Trumpovi od jeho neteře může vyjít, soud zrušil zákaz distribuce

Newyorský odvolací soud ve středu zrušil opatření, kterým soud nižší instance dočasně zakázal nakladatelství šířit kriticky laděnou knihu o prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP. Vydání knihy z pera prezidentovy neteře Mary Trumpové se u soudu snažil zablokovat Trumpův bratr Robert, podle kterého Mary sepsáním knihy porušila smlouvu o mlčenlivosti.

Na základě rozhodnutí odvolacího soudu bude moci nakladatelství Simon & Schuster tisknout a distribuovat knihu Mary Trumpové, která nese název "Too Much and Never Enough: How My Family Created the World's Most Dangerous Man" (Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže na světě). Na pultech knihkupců by se měla 240stránková kniha podle původního plánu objevit 28. července.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Richmond odstraní památníky konfederační armády, podle města jsou připomínkou rasismu

Město Richmond, někdejší hlavní město Konfederovaných států amerických, odstraní památníky připomínající konfederační armádu. Podle radnice města ve státě Virginie jsou tyto pomníky mnohými pokládány za symboly oslavování rasistického dědictví Spojených států.

Radnice v prohlášení oznámila, že starosta Levar Stoney "nařídil okamžité odstranění četných soch ve městě", včetně těch připomínajících konfederační historii. 

Odstraňování symbolů otrokářství navazuje na vlnu protestů proti rasové nerovnosti v USA. Manifestace proti rasismu a policejní brutalitě reagovaly na počínání bělošského strážníka, který neozbrojenému černochovi Floydovi při zatýkání v Minneapolisu několik minut klečel na krku a usmrtil jej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy