Kdo zahraje v srpnu na hudebních festivalech?

Zbyněk Klíč
21. 6. 2011 23:52
V srpnu zahrají De Bill Heads, Iggy Pop nebo Priesnietz
Foto: Petr Protivánek

První srpnový víkend je na programu Sázavafest, multikulturní hudební festival, ktery se uskuteční 4.-7.8.2011 ve středočeském Benešově. O týden později pak pod harrachovským můstkem zahrají na festivalu Keltská noc třeba Tři sestry, Sto zvířat, Vypsaná fixa, Wohnout, Doctor P.P., E!E nebo De Bill Heads.

Neodmyslitelnou součástí druhé poloviny srpna je Open Air festival v Trutnově, kde se letos můžete těšit na The Chemical Brothers, Iggyho Popa, Tatabojs, Plastic People of The Universe, Mňágu a Žďorp nebo Visací zámek.

Komu se zalíbilo na červencovém Masters Of Rock, může do Vizovic zavítat ještě jednou, a to v rámci Vizovického trnkobraní, kde zahrají Aneta Langerová, Laura a její tygři, Buty nebo Anna K. Termín festivalu je 19.-21.8.

Severočeské Vroutky hostí 26.-27.8. populární Rock for Church(ill), na kterém se představí například Visací zámek, Krucipüsk, Priessnitz nebo Matahari. Stejně jako v minulém roce bude festival zasvěcen pomoci zrakově postiženým ve Rwandě.

Zkrátka, kdo chce prožít bohaté hudební léto, má opět z čeho vybírat!

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy