Kdo zahraje v srpnu na hudebních festivalech?

Zbyněk Klíč
21. 6. 2011 23:52
V srpnu zahrají De Bill Heads, Iggy Pop nebo Priesnietz
Foto: Petr Protivánek

První srpnový víkend je na programu Sázavafest, multikulturní hudební festival, ktery se uskuteční 4.-7.8.2011 ve středočeském Benešově. O týden později pak pod harrachovským můstkem zahrají na festivalu Keltská noc třeba Tři sestry, Sto zvířat, Vypsaná fixa, Wohnout, Doctor P.P., E!E nebo De Bill Heads.

Neodmyslitelnou součástí druhé poloviny srpna je Open Air festival v Trutnově, kde se letos můžete těšit na The Chemical Brothers, Iggyho Popa, Tatabojs, Plastic People of The Universe, Mňágu a Žďorp nebo Visací zámek.

Komu se zalíbilo na červencovém Masters Of Rock, může do Vizovic zavítat ještě jednou, a to v rámci Vizovického trnkobraní, kde zahrají Aneta Langerová, Laura a její tygři, Buty nebo Anna K. Termín festivalu je 19.-21.8.

Severočeské Vroutky hostí 26.-27.8. populární Rock for Church(ill), na kterém se představí například Visací zámek, Krucipüsk, Priessnitz nebo Matahari. Stejně jako v minulém roce bude festival zasvěcen pomoci zrakově postiženým ve Rwandě.

Zkrátka, kdo chce prožít bohaté hudební léto, má opět z čeho vybírat!

 

Právě se děje

před 6 minutami

Vítkovice Heavy Machinery jdou do prodeje, odhad ceny je 1,3 miliardy korun

Ostravská firma Vítkovice Heavy Machinery (VHM), kterou soud v létě poslal do konkurzu, jde do prodeje. Ve výběrovém řízení se prodávají obří výrobní haly i se strojním vybavením na více než 50 hektarech pozemků. Odhadní cena nemovitostí i movitého majetku, které se prodávají vcelku, činí 1,3 miliardy korun. Prodejem pověřil věřitelský výbor aukční a dražební společnost Gaute. ČTK to dnes za Gaute sdělil Jaroslav Martínek.

"Společnost Gaute od 2. prosince zveřejnila informace pro zájemce na svém portálu www.verejnedrazby.cz. Tímto dnem zároveň začíná lhůta, během které se zájemci můžou detailně seznámit s předmětem prodeje v takzvané datové místnosti," uvedl Martínek. Samotné výběrové řízení začne 6. ledna.

VHM jsou producentem ocelí a výrobků z nich. Insolvenční návrh podalo v březnu samo vedení, podle kterého byla firma dlouhodobě ztrátová a už nebyla schopná platit své závazky, zejména za dodávky energií. Problémy prohloubil koronavirus a opatření proti jeho šíření.

Zdroj: ČTK
Další zprávy