Kdo zahraje v srpnu na hudebních festivalech?

Zbyněk Klíč
21. 6. 2011 23:52
V srpnu zahrají De Bill Heads, Iggy Pop nebo Priesnietz
Foto: Petr Protivánek

První srpnový víkend je na programu Sázavafest, multikulturní hudební festival, ktery se uskuteční 4.-7.8.2011 ve středočeském Benešově. O týden později pak pod harrachovským můstkem zahrají na festivalu Keltská noc třeba Tři sestry, Sto zvířat, Vypsaná fixa, Wohnout, Doctor P.P., E!E nebo De Bill Heads.

Neodmyslitelnou součástí druhé poloviny srpna je Open Air festival v Trutnově, kde se letos můžete těšit na The Chemical Brothers, Iggyho Popa, Tatabojs, Plastic People of The Universe, Mňágu a Žďorp nebo Visací zámek.

Komu se zalíbilo na červencovém Masters Of Rock, může do Vizovic zavítat ještě jednou, a to v rámci Vizovického trnkobraní, kde zahrají Aneta Langerová, Laura a její tygři, Buty nebo Anna K. Termín festivalu je 19.-21.8.

Severočeské Vroutky hostí 26.-27.8. populární Rock for Church(ill), na kterém se představí například Visací zámek, Krucipüsk, Priessnitz nebo Matahari. Stejně jako v minulém roce bude festival zasvěcen pomoci zrakově postiženým ve Rwandě.

Zkrátka, kdo chce prožít bohaté hudební léto, má opět z čeho vybírat!

 

Právě se děje

před 28 minutami

Dálnice D11 u Prahy bude uzavřená kvůli komplikacím při demolici mostu až do rána

Kvůli komplikacím při demolici mostu přes D11 u Prahy se zpozdí zprovoznění komunikace avizované dříve na 18:00. Podle Národního dopravního informačního centra (NDIC) se provoz na dálnici obnoví až v pondělí ráno. Práce na bourání mostu ztěžuje velké množství výztuže, která nebyla zanesena v dokumentaci, a dělníci o ní tedy nevěděli.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při sesuvu půdy na severu Indie přišlo o život devět osob

Devět lidí přišlo o život při sesuvu půdy v severoindickém státě Himáčalpradéš. Sesuté balvany spadly na vůz, v němž cestovalo 11 lidí. Zbylé dvě další osoby a jeden kolemjdoucí byli zraněni. Uvedla to agentura ANI s odvoláním na indo-tibetskou pohraniční policii (ITBP).

Balvany valící se z kopce způsobily také zřícení nedalekého mostu a poškodily několik aut. Zablokováno bylo také několik silnic, uvedla agentura Reuters.

Západ Indie v minulých dnech zasáhly monzunové deště, které vyvolaly záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Ve státě Maháráštra při záplavách a sesuvech zahynulo 138 osob a desítky dalších se stále pohřešují, uvedla televizní stanice NDTV. Dvě státní dálnice a důležité silnice zůstávají zavřené pro dopravu, což ztěžuje evakuaci lidí. Mnoho jich uvízlo na střechách svých zatopených domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy