American Music Awards - Jennifer Lopez
American Music Awards - Jennifer Lopez | Foto: Reuters

Praha - Latin popová celebrita Jennifer Lopezová vyráží na premiérové světové turné a v jeho rámci vystoupí také 26. října v pražské O2 aréně. Dvaačtyřicetiletá zpěvačka a herečka, kterou časopis Forbes nedávno zařadil mezi současné nejvlivnější celebrity, koncertní šňůru nazvala Dance Again podle stejnojmenného aktuálního singlu.

V něm Američanka, která se v druhém tisíciletí stala tváří řady nevýrazných romantických komedií, spojila síly s rapperem a producentem Pitbullem. Jeho angažování mělo hvězdě s latinskoamerickými kořeny pomoci udržet krok s rytmem současné pop music, kterou zpěvačka s loňskou deskou Love? nebyla schopna zachytit.

V prodejním žebříčku Billboard totiž nahrávka debutovala „až" na pátém místě a s dalšími týdny se vcelku rychle propadala. U kritiky také příliš neobstála a v hodnocení recenzního agregátoru Metacritic dosáhla na 46 procent, přičemž čest jí uchránila ještě vcelku mírná mainstreamová média. Většina jich J.Lo vytkla mizerný zpěv a texty, vyloženě spokojenost nevládla ani v případě tanečních předpokladů desky.

V symbolicky nazvaném singlu Dance Again tak zpěvačka vsadila na uštěkaného rapera Pitbulla, s nímž spolupracovala už na úvodní skladbě desky Love? nazvané On the Floor, a svůdný videoklip s množstvím polonahých těl. Skladba se nicméně neprocpala ani mezi amerických top ten.

J.Lo se tak na očích musí držet také účinkováním v talentové soutěži American Idol a pro americkou část turné si přizvala další někdejší hvězdu, španělského zpěváka Enrique Iglesiase.

Jennifer Lynn Lopezová, jak zní celé jméno celebrity, se zpěvu a tanci věnuje už od sedmi let, kdy vystupovala na různých školních představeních. První výraznější filmovou roli dostala v dramatu Moje rodina z roku 1995 a průlom přišel o dva roky s biografickým snímkem Selena o zpěvačce Seleny Quintillany Perezové zavražděné vlastním fanouškem.

Později ztvárnila hlavní ženské role ve filmech Zakázané ovoce, Svatby podle Mary nebo Krásná pokojská. Za účinkování ve snímku Policajtka inkasovala devět milionů dolarů a stala se nejlépe placenou latinskoamerickou herečkou.

Pěvecký debut s názvem On the 6 vyšel v roce 1999, sklidil obrovský úspěch a stal se několikanásobně platinovým. V roce 2001, při vyhlašování cen MTV Europe Music Awards, obdržela titul nejlepší zpěvačka.

Vstupenky v cenách 1190 korun a výše budou v prodeji na terminálech Sazka od 25. května, předchozí rezervace je možná na webu www.sazkaticket.cz.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

před 1 minutou

Vklady domácností u bank se v březnu poprvé za téměř pět let snížily

Vklady českých domácností u bank se v březnu poprvé za téměř pět let snížily. Naposledy se tak stalo v květnu 2017. Proti únoru klesly o 26 miliard korun na 3,04 bilionu korun. Za jeden měsíc se tak snížily téměř o procento, což je nejrychlejší meziměsíční pokles od května 2013. Vyplývá to z výpočtů společnosti CRIF na základě dat České národní banky a portálu www.informaceofirmach.cz.

Během března se snížil objem úspor také mezi živnostníky, kteří měli na konci měsíce uloženo 166 miliard korun, o miliardu méně než koncem února. Jejich úspory se tak snížily pošesté za posledních sedm měsíců. Naopak objem firemních vkladů v bankách se zvýšil o deset miliard a dosahoval 1,33 bilionu korun.

Boston si poradil s Miami a v semifinále NBA srovnal na 1:1 na zápasy

Basketbalisté Bostonu ve druhém finále Východní konference NBA vyhráli 127:102 v Miami a stav semifinálové série srovnali na 1:1. Nejlepším střelcem zápasu byl domácí lídr Jimmy Butler s 29 body.

Boston v úvodních minutách nabral desetibodové manko a prohrával 8:18, zbytek první čtvrtiny ale hostující celek ovládl 27:6. Druhé dějství Celtics vyhráli 35:21 a bylo prakticky rozhodnuto.

"Věděli jsme, že máme na mnohem víc. A podle toho jsme dneska hráli," řekl trenér Bostonu Ime Udoka, který oproti prvnímu utkání nasadil uzdravenou dvojici Marcus Smart, Al Horton.

Právě Smart byl hlavní hvězdou Bostonu, když ho s 24 body, 12 asistencemi a devíti doskoky dělil jen jeden doskok od ceněného triple doublu. Jaylen Brown přidal 24 bodů, Jayson Tatum měl na kontě 27 bodů.

Miami tentokrát nevycházela střelba z pole, jejíž úspěšnost měli domácí na hranici 44 procent. "Stále se je to jen jedna porážka. Zkušení hráči a realizační tým to dobře ví," uvedl trenér Heat Erik Spoelstra.

Domácí se mohli spolehnout na Butlera, nikdo z jeho spoluhráčů však nedal víc než 14 bodů. Také proto Miami v probíhajícím play off poprvé prohrálo na domácí palubovce.

Heat navíc nebyli daleko od prohry rekordním rozdílem (36 bodů), od které ho zachránil jen lepší závěr. "V play off je úplně jedno, jestli prohrajete o bod, nebo o dvacet," řekl rozehrávač Gabe Vincent.

Palát asistoval u vítězného gólu Tampy Bay, Colorado podlehlo St. Louis

Český hokejový útočník Ondřej Palát v posledních vteřinách druhého zápasu série mezi Floridou a Tampou Bay asistoval u vítězného gólu Lightning. Obhájci Stanleyova poháru vyhráli 2:1 a v semifinále Východní konference vedou 2:0 na zápasy. V Západní konferenci uspěli hokejisté St. Louis, kteří porazili Colorado 4:1 a srovnali stav série na 1:1.

Skóre druhého zápasu mezi Floridou a Tampou otevřel ve 13. minutě hostující Corey Perry, jenž v přesilové hře tečoval puk mimo dosah brankáře Sergeje Bobrovského. Domácí Panthers vyrovnali v závěru druhé třetiny. Eetu Luostarinen na vrcholku levého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele a Andrej Vasilevskij jeho pokus neudržel.

V 56. minutě Bobrovskij včasným přesunem zlikvidoval Palátovu střelu do poloodkryté branky a zdálo se, že utkání směřuje do prodloužení. V posledních sekundách základní hrací doby ale Panthers nedokázali vyhodit puk z obranného pásma, Palát poslal puk za branku, odkud Kučerov parádní zadovkou našel neobsazeného Rosse Coltona, jenž v čase 59:56 rozhodl o druhé výhře Blesků v sérii.

Colorado na vlastním ledě podleho St. Louis 1:4 a nezvládlo první zápas v tomto play off. Blues o své výhře rozhodli ve druhé třetině, ve které si vytvořili dvoubrankový náskok. Domácí Avalanche v úvodu třetí části snížili na 1:2, hokejisté St. Louis si ale závěr zápasu pohlídali a srovnali stav série na 1:1.

NHL - 2. kolo play off:

Východní konference - 2. zápas:

Florida - Tampa Bay 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky: 39. Luostarinen - 13. Perry, 60. Colton (Palát). Střely na branku: 37:27. Diváci: 19.716. Hvězdy zápasu: 1: Colton, 2. Vasilevskij (oba Tampa Bay), 3. Bobrovskij (Florida). Stav série 0:2.

Západní konference - 2. zápas:

Colorado - St. Louis 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Branky: 42. Landeskog - 40. a 51. Perron, 26. Kyrou, 59. Saad. Střely na branku: 31:32. Diváci: 18.117. Hvězdy zápasu: 1. Perron, 2. Binnington (oba St. Louis), 3. Landeskog (Colorado). Stav série 1:1.