Hříšnice Britney si z videocen MTV odnesla tři trofeje

tur
8. 9. 2008 14:00
Zpěvačka proměnila všechny nominace a slaví comeback
Foto: Reuters

Los Angeles - Jako kdyby se stanice MTV chtěla zpěvačce omluvit za loňské fiasko: za vystoupení s ospalými pohyby po pódiu a netrefováním se do playbacku.

Britney Spears na nedělních cenách MTV za nejlepší videa posbírala ceny ve všech nominovaných kategoriích: Video roku, Popové video a Zpěvačka.

To vše s klipem pro skladbu Piece of Me, v niž Britney popisuje, jak všichni - a hlavně média - si z ní chtějí urvat kousek pro sebe. Publikum její comeback odměnilo potleskem vestoje.

Britney Spears - Piece of Me

Šestadvacetiletá Britney po loňské katastrofální zkušenosti v přenosu z hollywoodských Paramount Studios nevystoupila, pouze si převzala ceny a poděkovala Bohu, za to, že jí takhle požehnal. Pro zpěvačku je to výhra i v tom smyslu, že v předchozích ročnících získala celkem 16 nominací, ale nikdy žádnou cenu.

Britney Spears
Britney Spears | Foto: Reuters
Čtěte také:
Z h**** bič neupleteš. Pokud nejsi Britney Spears
Britney je zpět. Chce naši lásku a ještě něco víc
Britney a Kylie sází na totéž: Osobní trable a příběh
Staří orlové porazili průšvihářku Britney 

Vzhledem k tomu, že její album Blackout si úplně nevedlo, dá se říci, že ceny získala hlavně jako náplast za krušný rok, který začal nervovým zhroucením a holou hlavou, poté byla v léčebně a ještě jí byly z péče odebrány děti.

Tokio Hotel
Tokio Hotel | Foto: Reuters

V rámci mediálního příběhu Britney je to zvrat, který má udržet za úkol pozornost. Zdá se, že se po dlouhém sesuvu se jí daří zahájit novou kapitolu: návrat hříšnice, které bylo velkoryse odpuštěno. Jako kdyby MTV chtěla sama před sebou vypadat dobře, že ještě dá téhle potížistce druhou šanci. Přitom ta se ani příliš nesnažila, ani nekála, klíčové pro ni bude teprve album chystané na konec roku.

V kategorii zpěváků zvítězil Chris Brown s With You, rockové video mají Linkin' Park za Shadow of the Day, v hip hopu vyhrál Lil Wayne s Lollipop; a cenu za nejlepší choreografii si odnesly Pussycat Dolls v klipu When I Grow Up. 

Objevem roku se stali němečtí Tokio Hotel. Ti totiž po masivním úspěchu v německy mluvících zemích přezpívali svoje nejúspěšnější skladby anglicky a letos je vydali celosvětově. České teenagerky tedy mají náskok. 

Rihanna
Rihanna | Foto: Reuters

V přenosu vystoupili živě loňská absolutní vítězka Rihanna, Kid Rock, Christina Aguilera, Jonas Brothers i Kanye West, který má se soutěží jen špatné zkušenosti. Na MTV Awards v roce 2006 neunesl, že ho porazilo elektro duo Justice, loni si zas stěžoval, že jeho vystoupení bylo přesunuto do malého prostoru a neodehrávalo se v hlavním sále.

Moderátorem večera se odvážně a netradičně stal britský komik Russell Brand, který nejprve ocenil návrat Britney Spears. "Berte to jako vzkříšení Britney Spears, kdyby měl být Kristus žena, bude to Britney."

Pak se obligátně navezl i do prezidentských voleb: "Někteří lidé, myslím, že se jím říká rasisti, tvrdí, že Amerika není připravená na černého prezidenta. Ale já vím, že to je předvídavá země, protože proč byste se jinak nechali po osm let vést tím kovbojským blbem."

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Corbyn by prý při novém referendu o brexitu zůstal neutrální

V případě referenda o brexitové dohodě vyjednané vládou Labouristické strany by její lídr Jeremy Corbyn zaujal neutrální stanovisko a neprosazoval žádnou ze dvou možností. Britský opoziční předák dnes tento svůj záměr potvrdil v debatě s občany, kterou vysílala BBC. Před asi 150 diváků postupně předstoupili lídři čtyř nejsilnějších politických stran a museli se vypořádat s těžkými otázkami i bezprostředními reakcemi publika. Předseda britské vlády Boris Johnson řekl, že bez dokončení brexitu nelze skutečně oživit ekonomiku Británie.

Labourista Corbyn čelí dotazům ohledně svého názoru na vystoupení z Evropské unie dlouhodobě a kvůli nejasným vyjádřením je terčem kritiky a posměchu ze strany vládních konzervativců. Ačkoli dnes neřekl, zda odchod své země z EU v principu podporuje, či nikoli, podle britských médií poprvé jasně řekl, jak by se zachoval v případě referenda o svém brexitovém plánu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Neymar se po výletu na Davis cup vrátil do sestavy PSG

Brazilský útočník Neymar se po delší zdravotní pauze vrátil na hřiště, odehrál 65 minut a pomohl fotbalistům Paris St. Germain k domácí ligové výhře 2:0 nad Lille. Obhájci titulu po ní vedou tabulku s náskokem 11 bodů.

Nejdražší hráč světa Neymar nastoupil poprvé od zranění stehna z říjnové reprezentační přípravy. Kouč Thomas Tuchel ho zařadil do základní jedenáctky i přesto, že Neymar v týdnu o své vůli odletěl na finálový turnaj tenisového Davisova poháru. V úterý večer v Madridu sledoval zápas světové jedničky Rafaela Nadala.

Neymar byl na hřišti u obou branek PSG, které v prvním poločase vstřelili Mauro Icardi a Ángel di María. V 65. minutě ho vystřídal Kylian Mbappé.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Americký regulátor označil čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti

Americká Federální komise pro spoje (FCC) dnes jednohlasně označila čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti. Největšími klienty těchto firem jsou v USA hlavně venkovští operátoři, kteří při nákupu produktů a služeb Huawei a ZTE nemohou napříště využít prostředky z vládního fondu, jenž má k dispozici 8,5 miliardy dolarů (bezmála 197 miliard Kč). Telekomunikační regulátor navrhuje, aby se čínské vybavení stávajících telekomunikačních sítí nahradilo, informovala agentura Reuters.

Jde o poslední z řady kroků americké vlády, jejichž cílem je zamezit nákupu vybavení od Huawei a ZTE. Konečné nařízení jejich vybavení ze sítí odstranit se podle Reuters očekává nejdříve příští rok. Huawei krok FCC považuje za nezákonný a komisi žádá, aby rozhodnutí "založené na iracionálních spekulacích a dohadech" znovu zvážila.

před 5 hodinami

Airbnb mimo USA a Čínu měla loni zisk 46 milionů USD

Aktivity Airbnb mimo Spojené státy a Čínu loni vykázaly zisk 46,47 milionu USD (1,1 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 97,22 milionu USD v předchozím roce. Uvádí to zpráva, kterou firma zprostředkovávající ubytování v soukromí předložila úřadům v Irsku a jejíž obsah dnes zveřejnila. Výnosy, které tvoří poplatky vybrané Airbnb, nikoliv celkové peníze vybrané od hostů, se zvýšily o více než 35 procent na 2,42 miliardy USD (56 miliard Kč).

Další zprávy