Do Prahy jedou Smashing Pumpkins i Knopfler

rg
22. 11. 2007 13:20
Koncertovat budou ti, kteří se už "rozloučili"
Smashing Pumpkins
Smashing Pumpkins | Foto: Aktuálně.cz

Praha - K očekávanému koncertu legendy indie rocku The Cure, který je ohlášen na 21. února do Sportovní haly, přibylo několik dalších zaznamenání hodných událostí. Už na konci ledna (30. ve středu ) navštíví Prahu chicagští The Smashing Pumpkins.

Kapela okolo extravagantního zpěváka Billyho Corgana sice dala posluchačům čestné poslední sbohem v roce 2000 nahrávkou MACHINA/The Machines of God, ale v letošním roce comebacků se vrátila - protože Corgan beztak ventiloval úplně stejnou "dýňovou kaši" sólově i s projektem Zwan.

Aktuální album The Smashing Pumpkins se jmenuje Zeitgeist a koncertovat budou rovněž ve Sportovní hale. Do Prahy se vrátí po deseti letech.

Recenze desky: Smashing Pumpkins utopili návrat v politické naivitě

Na stejném místě se objeví 18. února i zpěvák Chris Rea, který citlivým mixem popu, jazz a blues bodoval loni v březnu v Kongresovém centru. I jeho tehdejší turné mělo být rozlučkové. Opět vystoupí s doprovodnou kapelou Fabulous Hofner Blue Notes, s níž má brzy vydat novinku s prostým názvem The Return of Fabulous Hofner Blue Notes.

Chris Rea minule: Chris Rea zahrál na rozloučenou své hity

I Cure se s fanoušky takzvaně definitivně rozloučili už asi čtyřikrát; naposledy po neveselém albu Bloodflowers. Posluchači si ale zvykli a podobné výhružky rozcuchaného frontmana Roberta Smithe už snad ani neberou vážně. A The Cure jsou tu i po více jak třiceti letech, i když z původní sestavy kromě Smithe zůstal jen basista Simon Gallup.

Bubáci The Cure
Bubáci The Cure | Foto: Aktuálně.cz

Naposledy o sobě dali hlasitě slyšet v roce 2004 eponymní deskou, na jejíž produkci si přizvali Rosse Robinsona, který je jinak podepsán pod alby Korn, Sepultury nebo Soulfly. V současnosti je v přípravě deska nová.

Rock říznutý country si Češi budou moci vyslechnout 11. května. Po dvou letech zahraje v Praze zpěvák a kytarista neexistujících Dire Straits Mark Knopfler. Muzikant s ojedinělou technikou hry tu představí především nedávno vydané album Kill to Get Crimson.

všechny vystoupení pořádá Interkoncerts.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Evropská komise chce investovat do obnovy unijních ekonomik 750 miliard eur

Evropská komise chce v rámci pokrizové obnovy evropských ekonomik poskytnout členským zemím Evropské unie 750 miliard eur (přes 20 bilionů korun). Půl bilionu eur z částky, kterou si plánuje bezprecedentně vypůjčit na finančních trzích, budou přímé platby, zbylých 250 miliard úvěry. Komise chce za dluh ručit příštím sedmiletým rozpočtem, který navrhuje kromě dosavadních zdrojů naplnit příjmy v podobě nových ekologických či digitálních daní. ČTK to sdělily zdroje obeznámené s návrhem, který předsedkyně EK Ursula von der Leyenová odpoledne oficiálně představí Evropskému parlamentu.

ČTK s odkazem na zdroje současně informovala o tom, že objem rozpočtu Evropské unii na příštích sedm let bude podle návrhu EK 1,1 bilionu eur. Jako nové zdroje příjmů navrhuje emisní povolenky či uhlíkovou daň

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla sněmovna

O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy