Do Prahy jedou Smashing Pumpkins i Knopfler

rg
22. 11. 2007 13:20
Koncertovat budou ti, kteří se už "rozloučili"
Smashing Pumpkins
Smashing Pumpkins | Foto: Aktuálně.cz

Praha - K očekávanému koncertu legendy indie rocku The Cure, který je ohlášen na 21. února do Sportovní haly, přibylo několik dalších zaznamenání hodných událostí. Už na konci ledna (30. ve středu ) navštíví Prahu chicagští The Smashing Pumpkins.

Kapela okolo extravagantního zpěváka Billyho Corgana sice dala posluchačům čestné poslední sbohem v roce 2000 nahrávkou MACHINA/The Machines of God, ale v letošním roce comebacků se vrátila - protože Corgan beztak ventiloval úplně stejnou "dýňovou kaši" sólově i s projektem Zwan.

Aktuální album The Smashing Pumpkins se jmenuje Zeitgeist a koncertovat budou rovněž ve Sportovní hale. Do Prahy se vrátí po deseti letech.

Recenze desky: Smashing Pumpkins utopili návrat v politické naivitě

Na stejném místě se objeví 18. února i zpěvák Chris Rea, který citlivým mixem popu, jazz a blues bodoval loni v březnu v Kongresovém centru. I jeho tehdejší turné mělo být rozlučkové. Opět vystoupí s doprovodnou kapelou Fabulous Hofner Blue Notes, s níž má brzy vydat novinku s prostým názvem The Return of Fabulous Hofner Blue Notes.

Chris Rea minule: Chris Rea zahrál na rozloučenou své hity

I Cure se s fanoušky takzvaně definitivně rozloučili už asi čtyřikrát; naposledy po neveselém albu Bloodflowers. Posluchači si ale zvykli a podobné výhružky rozcuchaného frontmana Roberta Smithe už snad ani neberou vážně. A The Cure jsou tu i po více jak třiceti letech, i když z původní sestavy kromě Smithe zůstal jen basista Simon Gallup.

Bubáci The Cure
Bubáci The Cure | Foto: Aktuálně.cz

Naposledy o sobě dali hlasitě slyšet v roce 2004 eponymní deskou, na jejíž produkci si přizvali Rosse Robinsona, který je jinak podepsán pod alby Korn, Sepultury nebo Soulfly. V současnosti je v přípravě deska nová.

Rock říznutý country si Češi budou moci vyslechnout 11. května. Po dvou letech zahraje v Praze zpěvák a kytarista neexistujících Dire Straits Mark Knopfler. Muzikant s ojedinělou technikou hry tu představí především nedávno vydané album Kill to Get Crimson.

všechny vystoupení pořádá Interkoncerts.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy