Do Česka míří U2, příští rok tu zahrají pro charitu

ČTK ČTK
6. 5. 2012 18:10
Kapela by měla vystoupit v červenci 2013 na letišti v Mošnově na Novojičínsku
Bono Vox (U2)
Bono Vox (U2) | Foto: Reuters

Ostrava - Diecézní ostravsko-opavská charita připravuje charitativní koncert slavné irské kapely U2. Vystoupit by mohla v červenci 2013 na letišti v Mošnově na Novojičínsku. 

Řekl to pracovník charity a jeden z pořadatelů Filip Habrman.

"Na základních věcech jsme se už dohodli. Nyní se dolaďují detaily. Kapela by v Česku měla vystoupit na humanitárním koncertě," řekl Habrman a doplnil, že spolu s manažerem slavných hudebníků už vybrali dva humanitární projekty, které budou z výtěžku koncertu podporovány.

Bližší informace k nim ale zveřejnit zatím nechce. "Muzikanti jsou křesťané. Půjde proto o konkrétní křesťanské projekty v Česku," uvedl Habrman. Podle něj by měl o podrobnostech koncertu v nejbližších týdnech jednat v Česku s manažerem skupiny.

Prohlédněte si fotografie z 360° Tour:

Koncert, který by zaštítila ostravsko-opavská diecéze, pořadatelé plánují na červenec 2013. Ale ani podrobnosti k vyjednávání Habrman zatím nechce zveřejnit.

 "Dokud nebudeme mít na stole podepsanou smlouvu, nechceme informace příliš šířit," vysvětlil.

První a dosud poslední koncert U2 v Česku se uskutečnil v rámci turné Popmart 14. srpna 1997 v Praze na Strahovském stadionu před zhruba 80 000 diváky.

Česko prý nemá stadion 

České republice se vyhnulo i poslední 360° Tour, přestože ho kapela U2 pro velký úspěch prodloužila. Mezi evropskými termíny Česko údajně chybí proto, že zde pro jejich show není odpovídající stadion.

Neúspěšně se pokoušeli U2 do Česka znovu dostat muzikanti z pražského revivalu U2 Poptarts.

Hudebníci si v roce 2009 v Berlíně na koncertu irské skupiny se svými idoly zahráli píseň Angel Of Harlem. 

Po návratu pak natočili video Přemluv U2! a doufali, že pokud video přes YouTube získá ohlas u fanoušků a v médiích nejen v Česku, donese se až k U2. Video ale nakonec mělo necelé 3000 zhlédnutí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy