Co nás v červenci čeká na fesťácích?

Zbyněk Klíč
21. 6. 2011 23:26
V červenci vystoupí Halloween, Grinderman nebo Johnny Rotten
Foto: Rock for People

Neodmyslitelnou součástí letních měsíců jsou hudební festivaly. Na výběr dostávají milovníci rocku, popu, folku, etnomuziky, prostě všichni, kteří aspoň trochu holdují hudbě.

Hned na začátku července, 1.-4.7., začíná oblíbený folkový festival Zahrada 2011 v Náměsti na Hané, kde vystoupí například Fleret, Sto zvířat, Vlasta Redl nebo Spirituál kvintet. Kdo preferuje rockovou muziku, nenechá si o stejném víkendu jistě ujít kultovní Rock for People v Hradci Králové, kde zahrají The Prostitutes, My Chemical Romance nebo české Tři sestry, Wohnout, Buty či Divokej Bill.

O několik dní později zahajuje kultovní festival České hrady, který startuje na jihočeském Rožmberku 8.-9.7.2011 a pokračuje na Točníku 15.-16.7., Švihově 22.-23.7., Kunětické hoře 29.-30.7., Bezdězu 5.-6.8., Hradci nad Moravicí 12.-13.8. (jako Moravské hrady), Bouzově 19.-20.8. a končí ve Valticích 26.-27.8.

Třetí červencový víkend je na programu dlouho očekávaný Colours of Ostrava, kde se představí Johnny Rotten s kapelou Public Image, Grinderman, Yann Tiersen nebo irští Clannad. Fanoušci tvrdé rockové muziky si jistě nenechají ujít Masters of Rock 14.-17.7.ve valašských Vizovicích, kde zahrají němečtí Halloween nebo U.D.O., navazující na světoznámé Accept.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy