Adele v žebříčku nejprodávanějších alb porazila Floydy

21. 3. 2012 11:26
Deska 21 je sedmá a na dosah už má Dire Straits
Brit Awards - Adele
Brit Awards - Adele | Foto: Reuters

Londýn - Prodej alba 21 britské zpěvačky Adele už v Británii předstihl klasickou desku britské kapely Pink Floyd The Dark Side of the Moon.

Druhá deska 23leté zpěvačky tak pokračuje v prolamování prodejních met a její album oceněné šesti Grammy odsunulo album Pink Floyd na osmou příčku v žebříčku nejprodávanějších alb všech dob v Británii.

 Na ostrovech se alba 21 prodalo více než čtyři miliony kusů a v historickém žebříčku je sedmé. Podle společnosti Official Charts Company mu přitom stačí jen dalších 12 000 prodaných kopií k dosažení šesté příčky, kterou dosud okupují Dire Straits s deskou Brothers in Arms.

"Zdá se, že Adele každý další týden dosahuje nového rekordu," říká Martin Talbot z Official Charts Company.

Vůbec nejvíc, zhruba 5,8 milionu kopií, se ve Velké Británii prodalo Greatest Hits od  skupiny Queen. Následují album Sgt Pepper's Lonely Hearts Club Band od Beatles a kolekce Greatest Hits od švédské formace Abba.

Čtěte také:
Adele potvrdila nadvládu i doma a ukázala prostředníček
Na pohřebním večírku Grammy triumfovala holka Adele
Proč Pink Floyd? Protože neměli následovníky a epigony


 

 

Právě se děje

před 26 minutami

AT&T v mnohamiliardové transakci spojí mediální součást s firmou Discovery

Americká telekomunikační společnost AT&T spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery. Vznikne tak samostatný mediální podnik, jenž bude schopen konkurovat i firmám Netflix a Walt Disney.

AT&T podle odhody získá asi 43 miliard USD (901,5 miliardy Kč) a její akcionáři budou mít v nově sloučené skupině většinový podíl, uvedla agentura Reuters.

Další zprávy