The Weeknd a Lily-Rose Depp se neosvědčili. HBO zrušila seriál Idol

Kultura Kultura
29. 8. 2023 8:07
Po nebývale silné kritice televize HBO nebude pokračovat v hrané minisérii ze světa showbyznysu Idol, ve které účinkovali zpěvák The Weeknd s herečkou Lily-Rose Depp a již vytvořil Sam Levinson, autor oceňované Euforie. O rozhodnutí informoval web Deadline.com.
Minisérie Idol je na HBO Max s českým dabingem i titulky. | Video: HBO Max

"Idol byl jedním z našich nejprovokativnějších projektů. Těší nás, že vyvolal tak silnou odezvu, po důkladném zvážení jsme se ale rozhodli druhou řadu nenatočit," uvedla v noci na úterý mluvčí firmy. Poděkovala tvůrcům, hercům i štábu.

Server Variety.com připomíná, že první komplikace nastaly už při výrobě, kdy původní režisérku Amy Seimetz nahradil Sam Levinson. Následovalo přetáčení některých scén, na poslední chvíli snížení počtu epizod z šesti na pět a vlažně přijatá premiéra na filmovém festivalu v Cannes. Následně se minisérie dočkala převážně zdrcujících reakcí. Na webu Rottentomatoes.com, jenž shromažďuje recenze z různých médií, má dnes hodnocení pouze 19 procent.

Také údaje o sledovanosti televize zveřejnila jen u úvodních epizod. Tu první si v den premiéry pustilo 913 tisíc lidí a po týdnu narostla na 3,6 milionu diváků, v případě druhého dílu HBO uvedla jen číslo 800 tisíc diváků za první den, dodává web Deadline.com.

Seriál vyprávěl o komplikovaném vztahu popové zpěvačky Jocelyn, odmalička zvyklé nechat si poroučet okruhem manažerů, a majitele hudebního klubu, který ji začne ponižovat. "Idol trochu komplikuje pověst televize HBO coby producenta kvalitních dramat pro náročné publikum," napsalo v recenzi Aktuálně.cz, podle nějž by "i příběh té nejpovrchnější hvězdy zasloužil větší péči".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy